SL: Zvezda srušila lidera i zasela na čelo tabele

23.08.2015. 20:59
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Crveno-beli u derbiju sedmog kola savladali Javor 1:0.

Fudbaleri Crvene zvezde novi su lideri Superlige Srbije. Oni su u derbiju sedmog kola na svom stadionu savladali dosadašnjeg lidera Javor 1:0 (1:0). Strelac jedinog gola bio je Aleksandar Katai u 35. minutu, a gosti iz Ivanjice su pretrpeli drugi poraz ove sezone.

Zvezda je od početka krenula ozbiljno i imala inicijativu. Mreža gostiju je mogla da se zatrese u sedmom minutu, ali se istakao golman Đogatović koji je u jednoj akciji dva puta odlično intervenisao. Deset minuta kasnije gosti su ozbiljno zapretili, ali je Gafurov sa leve strane šutirao pored gola.

Onda se u 23. minutu desila sporna situacija. Hugo Vijeira je oboren u kaznenom prostoru tima iz Ivanjice, ali sudija Vasić nije pokazao na belu tačku (pogledajte OVDE). Uzalud suz bili protesti crveno-belih kod glavnog i sudije iza gola.

Ipak, u 35. je bilo povoda za radost domaćih. Aleksandar Katai je prevario jednog igrača Javora, a onda sa leve strane poslao loptu u mrežu (pogledajte OVDE). Ovo mu je drugi meč uzastopno da postiže gol.

U drugom poluvremenu su domaći imali inicijativu, ali se do kraja rezultat nije menjao. Najbolju šansu u drugih 45 minuta imao je Vijeira u 85. minutu. Crnomarković je očajno reagovao, do lopte je došao Vijeira, izašao sam ispred gola, ali je opet odlično reagovao Đogatović.

U 92. minutu u igru je ušao Aleksandar Luković i dobio ogroman aplauz. Luković je mesecima bio van terena zbog povrede i ovo mu je prva utakmica posle pauze. Na taj način je trener Božović ispunio obećanje da će u igru uvesti povratnika među crveno-bele.

STRELAC: 1:0 Katai (35).

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 24.359.

SUDIJA: Aleksandar Vasić (Novi Žednik).

ŽUTI KARTONI: Petković (Crvena zvezda), Dražić, Eliomar (Javor).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević (od 90+2. Luković), Jovanović, Ristić, Donald, Grujić, Vered (od 47. Plavšić), Katai, Vijeira, Jović (od 70. Stojanović).

JAVOR: Đogatović, Crnomarković, Milović, Gajić, Miletić, Docić (od 82. Švonja), Đokić, Zečević, Eliomar, Gafurov (od 75. Vujović), Dražić (od 71. Josović).