СЛ: Звезда срушила лидера и засела на чело табеле

23.08.2015. 20:59
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Црвено-бели у дербију седмог кола савладали Јавор 1:0.

Фудбалери Црвене звезде нови су лидери Суперлиге Србије. Они су у дербију седмог кола на свом стадиону савладали досадашњег лидера Јавор 1:0 (1:0). Стрелац јединог гола био је Александар Катаи у 35. минуту, а гости из Ивањице су претрпели други пораз ове сезоне.

Звезда је од почетка кренула озбиљно и имала иницијативу. Мрежа гостију је могла да се затресе у седмом минуту, али се истакао голман Ђогатовић који је у једној акцији два пута одлично интервенисао. Десет минута касније гости су озбиљно запретили, али је Гафуров са леве стране шутирао поред гола.

Онда се у 23. минуту десила спорна ситуација. Хуго Вијеира је оборен у казненом простору тима из Ивањице, али судија Васић није показао на белу тачку (погледајте ОВДЕ). Узалуд суз били протести црвено-белих код главног и судије иза гола.

Ипак, у 35. је било повода за радост домаћих. Александар Катаи је преварио једног играча Јавора, а онда са леве стране послао лопту у мрежу (погледајте ОВДЕ). Ово му је други меч узастопно да постиже гол.

У другом полувремену су домаћи имали иницијативу, али се до краја резултат није мењао. Најбољу шансу у других 45 минута имао је Вијеира у 85. минуту. Црномарковић је очајно реаговао, до лопте је дошао Вијеира, изашао сам испред гола, али је опет одлично реаговао Ђогатовић.

У 92. минуту у игру је ушао Александар Луковић и добио огроман аплауз. Луковић је месецима био ван терена због повреде и ово му је прва утакмица после паузе. На тај начин је тренер Божовић испунио обећање да ће у игру увести повратника међу црвено-беле.

СТРЕЛАЦ: 1:0 Катаи (35).

СТАДИОН: Рајко Митић.

ГЛЕДАЛАЦА: 24.359.

СУДИЈА: Александар Васић (Нови Жедник).

ЖУТИ КАРТОНИ: Петковић (Црвена звезда), Дражић, Елиомар (Јавор).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Петковић, Павићевић (од 90 2. Луковић), Јовановић, Ристић, Доналд, Грујић, Веред (од 47. Плавшић), Катаи, Вијеира, Јовић (од 70. Стојановић).

ЈАВОР: Ђогатовић, Црномарковић, Миловић, Гајић, Милетић, Доцић (од 82. Швоња), Ђокић, Зечевић, Елиомар, Гафуров (од 75. Вујовић), Дражић (од 71. Јосовић).