SP: Amerikancima pružena nada samo na početku, za finale sa Italijom

04.08.2015. 21:46
Vaterpolo reprezentacija Srbije pred meč Svetske lige sa Španijom u Nišu
Vaterpolo reprezentacija Srbije pred meč Svetske lige sa Španijom u Nišu / Izvor: MN Press

Srpski vaterpolisti se plasirali u polufinale. Naredni meč u četvrtak.

Vaterpolisti Srbije su se plasirali u polufinale Svetskog prvenstva u Kazanju, pošto su ostvarili četvrtu pobedu iz isto toliko mečeva. U četvrtfinalu su „delfini“ savladali SAD 12:7 (4:2, 3:3, 2:1, 3:1). U borbi za finale oni će se sastati sa Italijom koja je sa 8:7 savladala dosadašnjeg svetskog prvaka Mađarsku.

Amerikanci su bolje počeli meč i poveli 2:0, ali to nije obeshrabrilo srpske vaterpoliste koji su do prvog odlaska na odmor napravili seriju 4:0 i poveli 4:2. Strelci su bili Aleksić, Prlainović, Pijetlović i Mandić, a prednost je mogla biti i veća, ali je Ćuk u poslednjoj sekundi pogodio stativu.

Drugi period je obeležila igra gol za gol. Amerikanci su smanjivali na gol zaostatka, a srpski igrači su ubrzo vraćali na dva. Imali su izabranici Dejana Udovičića šansu da izjednače, ali pri rezultatu 6:5 prvi put na meču nisu iskoristili igrača više. Pred kraj druge četvrtine to je kaznio Filip Filipović za 7:5. I sada su „delfini“ mogli da povedu sa tri gola razlike, ali nije iskoriščen poslednji napad.

I u trećem periodu su Amerikanci prvi postigli gol, a strelac je bio Kupido. Potom je umesto Gojka Pijetlovića, na gol Srbije stao Branislav Mitrović. Odlićnu šansu imali su Amerikanci da izjednače na 7:7, ali Bonano nije iskoristio peterac. Već u narednom napadu je to kaznio Duško Pijetlović. Potom su jedni i drugi imali šansu da zatresu mrežu, ali su se sitakli golmani Mozes i Mitrović. Dvadeset sekundi pre kraja četvrtine Živko Gocić je prvi put doveo "delfine“ u vođstvo od tri gola razlike (9:6).

Ponovo su Amerikanci prvi zatresli mrežu u četvrtini, a strelac je bio Bouven, ali onda je Duško Pijetlović postigao četvrti gol na meču iz isto toliko pokušaja. Kada je na nešto manje od tri minuta do kraja Dušan Mandić postigao svoj drugi gol i doneo prvi put Srbiji prednost 11:7 slavlje je moglo da počne.

BAZEN: Dvorac vodenih sportova u Kazanju.

SUDIJE: Buč (Španija), Periš (Hrvatska).

PETERCI: SAD 1 (0).

IGRAČ VIŠE: Srbija 8 (4), SAD 12 (4).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 4, Nikić 2, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 1, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović.

SAD: Mozes, Vavić, Obert, Kimbel, Relze, Kupido 1, Samjuels 1, Azevedo 1, Bouven 1, Bonani 2, Smit 1, Man, Baron.