СП: Американцима пружена нада само на почетку, за финале са Италијом

04.08.2015. 21:46
Vaterpolo reprezentacija Srbije pred meč Svetske lige sa Španijom u Nišu
Ватерполо репрезентација Србије пред меч Светске лиге са Шпанијом у Нишу / Извор: МН Press

Српски ватерполисти се пласирали у полуфинале. Наредни меч у четвртак.

Ватерполисти Србије су се пласирали у полуфинале Светског првенства у Казању, пошто су остварили четврту победу из исто толико мечева. У четвртфиналу су „делфини“ савладали САД 12:7 (4:2, 3:3, 2:1, 3:1). У борби за финале они ће се састати са Италијом која је са 8:7 савладала досадашњег светског првака Мађарску.

Американци су боље почели меч и повели 2:0, али то није обесхрабрило српске ватерполисте који су до првог одласка на одмор направили серију 4:0 и повели 4:2. Стрелци су били Алексић, Прлаиновић, Пијетловић и Мандић, а предност је могла бити и већа, али је Ћук у последњој секунди погодио стативу.

Други период је обележила игра гол за гол. Американци су смањивали на гол заостатка, а српски играчи су убрзо враћали на два. Имали су изабраници Дејана Удовичића шансу да изједначе, али при резултату 6:5 први пут на мечу нису искористили играча више. Пред крај друге четвртине то је казнио Филип Филиповић за 7:5. И сада су „делфини“ могли да поведу са три гола разлике, али није искоришчен последњи напад.

И у трећем периоду су Американци први постигли гол, а стрелац је био Купидо. Потом је уместо Гојка Пијетловића, на гол Србије стао Бранислав Митровић. Одлићну шансу имали су Американци да изједначе на 7:7, али Бонано није искористио петерац. Већ у наредном нападу је то казнио Душко Пијетловић. Потом су једни и други имали шансу да затресу мрежу, али су се ситакли голмани Мозес и Митровић. Двадесет секунди пре краја четвртине Живко Гоцић је први пут довео "делфине“ у вођство од три гола разлике (9:6).

Поново су Американци први затресли мрежу у четвртини, а стрелац је био Боувен, али онда је Душко Пијетловић постигао четврти гол на мечу из исто толико покушаја. Када је на нешто мање од три минута до краја Душан Мандић постигао свој други гол и донео први пут Србији предност 11:7 славље је могло да почне.

БАЗЕН: Дворац водених спортова у Казању.

СУДИЈЕ: Буч (Шпанија), Периш (Хрватска).

ПЕТЕРЦИ: САД 1 (0).

ИГРАЧ ВИШЕ: Србија 8 (4), САД 12 (4).

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 2, Гоцић 1, Ранђеловић, Ћук, Д. Пијетловић 4, Никић 2, Алексић 1, Јакшић, Филиповић 1, Прлаиновић 1, С. Митровић, Б. Митровић.

САД: Мозес, Вавић, Оберт, Кимбел, Релзе, Купидо 1, Самјуелс 1, Азеведо 1, Боувен 1, Бонани 2, Смит 1, Ман, Барон.