109.3752

SP: Vertongen presudio Korejcima

26.06.2014. 21:25 14:42
Jan Vertongen postiže gol na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu
Jan Vertongen postiže gol na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug
Uprkos igri sa igračem manje tokom celog drugog poluvremena, defanzivac Totenhema doneo treći trijumf "crvenim đavolima" i potvrdio prvo mesto u grupi.

Reprezentacija Belgije savladala je Južnu Koreju rezultatom 1:0 (0:0) u meču trećeg kola Grupe H na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Belgijanci su opravdali ulogu favorita na ovom susretu i zabeležili treći trijumf u međusobnim duelima sa Korejcima na Svetskim šampionatima i trećom pobedom sačuvali maksimalan skor na Mundijalu u Brazilu. Belgija je do pobede stigla u 77. minutu, kada je posle šuta Divoka Oriđija ne baš najbolju intervenciju golmana Kima iskoristio Jan Vertongen i petim golom u dresu sa državnim grbom potvrdio prvo mesto u grupi i duel sa Sjedinjenim Američkim Državama u osmini finala.

Reprezentativci Belgije slave gol Jana Vertongena na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

Da ne ide sve po planu za tim Marka Vilmotsa, pobrinuo se veznjak Belgijanaca Stiven Defur koji je u 44. minutu neoprezno startovao na Šin-Vok Kima i zaradio direktan crveni karton. Ipak, belgijski tim u nastavku je iskusno čuvao rezultat protiv veoma agilnih Korejaca koje je samo ubedljiv trijumf vodio dalje, a u takvoj igri bilo je dosta prilika za kontru "crnih konja", koji su jednu od svojih šansi iskoristili, dok je Tibo Kurtoa bio maestralan na golu Belgije i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Belgija 3 3 0 0 9
Alžir 3 1 1 1 4
Rusija 3 0 2 1 2
Južna Koreja 3 0 1 2 1

Stiven Defur dobija crveni karton na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu
Stiven Defur dobija crveni karton na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

U drugom meču ove grupe Alžir je napravio još jednu senzaciju u Brazilu, pošto je posle trijumfa nad Korejom u prethodnom kolu, ovog puta odigrao nerešeno (1:1) protiv Kapelove Rusije, pa će tim Vahida Halilhodžića igrati u eliminacionoj fazi, prvi put u svojoj istoriji.

JUŽNA KOREJA: S.G.Kim, Jun, J.G.Kim, Son (Đi 73), Li, Koo, Han (K.H. Li), Ki, Lee, Š.V. Kim (B.K. Kim 66), Hong.

BELGIJA: Kurtoa, Vertongen, Felaini, Miralas (Azar 88), Mertens (Oriđi 60), Van Bujten, Defur, Lobertas, Dembele, Januzaj (Šadli 60), Vander Bure.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

90+4. minut - KRAJ!!! Belgija je zabeležila i treći trijumf na ovom šampionatu. U osmini finala igraće protiv SAD-a, dok će sa njima u nokaut fazu i Alžir koji će igrati sa Nemačkom.

Meč Alžir - Rusija je završen rezultatom 1:1, pa će pored Belgijanaca u narednu fazu senzacionalno i ekipa sa severa Afrike.

90+1. minut - Opsada gola Kurtoe, ali Jong Li ne uspeva da savlada sjajnog čuvara mreže Atletika.

90. minut - Posle jednog belgijskog napada Azar, koji je u međuvremenu ušao u igru, prihvata loptu, snažno šutira, ali pored gola.

Korejci pokušavaju da uđu u dobru priliku, ali Belgijanci se trude da umrtva te njihove napade. I u tome uspevaju.

80. minut - Keun-Ho Li se našao u dobroj prilici pred petercem "crvenih đavola", ali je prebacio i Kurtou i gol.

77. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Oriđi je šutirao sa dvadesetak metara, Kim nije najbolje intervenisao, pa je na odbijenu loptu natrčao Vertongen i smestio je u mrežu! Gol Belgijanaca sa igračem više, iako se čini da je Vertongen možda bio u ofsajdu!

73. minut - Šadli prodire po levoj strani, povlači loptu na desnu, šutira iz izgledne situacije, ali je izblokiran.

61. minut - Ki posle kornera dobro skače, ali bez prevelikih problema za Kurtou.

U ovim momentima Alžir je na drugom meču ove grupe u Kuritibi izjednačio golom Slimanija. Trenutnim rezultatima Alžir ide u osminu finala.

59. minut - Mertens šutira sjajno iz daljine, Kim brani. U kontranapadu Son centrira sa desne strane, ali neprecizno, lopta dobija čudan let i pada na prečku.

Jeong-Ho Hong interveniše tokom susreta Koreja - Belgija na Mundijalu u Brazilu
Jeong-Ho Hong interveniše tokom susreta Koreja - Belgija na Mundijalu u Brazilu / Izvor: Tanjug

50. minut - Felaini pada posle starta Honga na samoj ivici šesnaesterca, ali čini se da je bilo preblago da bi bio slobodan udarac, a kamoli penal.

51. minut - Ki je šutirao dobro sa nekih 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola.

POLUVREME

44. minut - Belgija ostaje sa 10 igrača. Posle grubog starta sa obe noge Defur je zbog direktnog crvenog kartona morao put svlačionice pre saigrača.

43. minut - Mertens pokušava ali siguran golman Kim.

Od prvog minuta meča vodi se velika borba, igra se na granici faula što za rezultat ima sve češće javne opomene.

Navijacica
Navijacica / Izvor: Beta/AP

25. minut - Belgija propušta najbolju šansu za vođstvo. Posle gužve u šesnaestrcu lopta se dokotrljala do Mertensa koji sa svega tri metra nije uspeo da je smesti u mrežu već je poslao preko gola.

18. minut - Vertongen je pokušao ali je lopta završila pored gola.

17. minut - Korea hrabro parira favorizovanoj Belgiji. Težište igre premešteno je na sredinu terena gde se vodi velika borba za svaku loptu.

Navijacica

5. minut - Od prvog minuta Belgija je konce igre držala u svojim rukama. Težište igre od početka je premešteno na polovinu Koreanaca, ali još uvek bez pravih šansi.

Adnan Januzaj je drugi najmlađi igrač u istoriji Mančester junajteda koji je zaigrao na Svetskom prvenstvu.