107.5969

SP: Srpkinje uzele bod favorizovanim komšinicama!

05.12.2015. 17:54
Detalj s rukometne utakmice Srbija - Crna Gora
Detalj s rukometne utakmice Srbija - Crna Gora / Izvor: Foto: Twitter/heartofhandball

U prvom meču na 22. šampionatu sveta za rukometašice, oslabljene neigranjem mnogih devojaka, izabranice Saše Boškovića odigrale 28:28 protiv olimpijskih vicešampionki.

Duelom svetskih i olimpijskih vicešampionki, utakmicom između rukometašica Srbije i Crne Gore u Danskoj je počelo 22. Svetsko prvenstvo za dame. I, odmah na startu iznenađenje. Prijatno za nas pošto su izabranice selektora Saše Boškovića uzele bod u meču u kojem su, od mnogih bile prežaljene. Srbija – Crna Gora 28:28 (14:16).

Srpkinje, iako lišene pomoći nekoliko standardnih reprezentativki, koje i dalje ne žele da igraju dok je na klupi Bošković, odigrale su hrabro. Bod je zaslužen, a da je bilo malo više sreće, ali i pameti... Što ne, i pobeda bi bila zaslužena. Usput, naši golmani su u 29. minutu utakmice upisali tek prvu odbranu!

Do 20. minuta prvog poluvremena imali smo plus (3:0, 7:4, 11:9), ali i četiri minuta s igračem više. Brzopletost i loša selekcija šuta nije koštala mnogo komšinice. Predvođene Katarinom Bulatović, Crnogorke su brzo minus pretvorile u plus pa su na odmor otišle s 16:14.

Ni u drugom poluvremenu se nije ništa krucijalno dogodilo u igri obe ekipe. Crnogorke su vodile sve do poslednjeg minuta (24:20 u 44. minutu), ali su naše devojke uspele da se „saberu“ i mirnijim napadima, uz bolju odbranu, stignu deficit. Jelena Živković je u pobedi učestvovala s šest golova, koliko je dala i Katarina Krpež-Slezak. S druge strane, Bulatovićeva je postigla osam i bila je proglašena za najbolju igračicu meča.

U grupi A, koja se igra i Herningu igraju još Mađarska, Danska, Tunis i Japan. Plasman u drugi krug izboriće četiri najbolje selekcije.