СП: Српкиње узеле бод фаворизованим комшиницама!

05.12.2015. 17:54
Detalj s rukometne utakmice Srbija - Crna Gora
Детаљ с рукометне утакмице Србија - Црна Гора / Извор: Фото: Twitter/heartofhandball

У првом мечу на 22. шампионату света за рукометашице, ослабљене неиграњем многих девојака, изабранице Саше Бошковића одиграле 28:28 против олимпијских вицешампионки.

Дуелом светских и олимпијских вицешампионки, утакмицом између рукометашица Србије и Црне Горе у Данској је почело 22. Светско првенство за даме. И, одмах на старту изненађење. Пријатно за нас пошто су изабранице селектора Саше Бошковића узеле бод у мечу у којем су, од многих биле прежаљене. Србија – Црна Гора 28:28 (14:16).

Српкиње, иако лишене помоћи неколико стандардних репрезентативки, које и даље не желе да играју док је на клупи Бошковић, одиграле су храбро. Бод је заслужен, а да је било мало више среће, али и памети... Што не, и победа би била заслужена. Успут, наши голмани су у 29. минуту утакмице уписали тек прву одбрану!

До 20. минута првог полувремена имали смо плус (3:0, 7:4, 11:9), али и четири минута с играчем више. Брзоплетост и лоша селекција шута није коштала много комшинице. Предвођене Катарином Булатовић, Црногорке су брзо минус претвориле у плус па су на одмор отишле с 16:14.

Ни у другом полувремену се није ништа круцијално догодило у игри обе екипе. Црногорке су водиле све до последњег минута (24:20 у 44. минуту), али су наше девојке успеле да се „саберу“ и мирнијим нападима, уз бољу одбрану, стигну дефицит. Јелена Живковић је у победи учествовала с шест голова, колико је дала и Катарина Крпеж-Слезак. С друге стране, Булатовићева је постигла осам и била је проглашена за најбољу играчицу меча.

У групи А, која се игра и Хернингу играју још Мађарска, Данска, Тунис и Јапан. Пласман у други круг избориће четири најбоље селекције.