SPEKTAKL I DRAMA U ARENI: Orlovi ponovo očerupali "petlove" (VIDEO+ FOTO)

25.06.2016. 23:09
Nikola Jokic
Nikola Jokic / Izvor: MN Press

Reprezentacija Srbije još jednom bolja od Francuske pred početak kvalifikacija za OI

U jednoj od poslednjih provera pred početak kfalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Riju, srpski košarkaši su još jednom savladali odličnu reprezentaciju Francuske. Baš kao i u Parizu  pre četiri dana kad je bilo 79:77 i u Beogradu je bilo napeto i neizvesno. Izabranicima selektora Aleksandra Đorđevića trebalo je 45. minuta da sruše moćne "Trikolore". Naši najbolji košarkaši zablistali su u dodatnih pet minuta kad su definitivno slomili otpor rivala: Srbija - Francuska  94:88 (13:14, 21.22, 23:22, 23:22, 13:7).

Prvo poluvreme proteklo u izjednačenoj igri u kojoj su Francuzi većim delom imali kontrolu u svojim rukama. Rival je bolje počeo, posle četiri minuta igre vodio sa 7:2. Iako, ih nije služio šut srpski košarkaši su u finišu prve četvrtine uspeli da izjednače na 9:9.

navijači
navijači / Izvor: MN Press

Srbija je do prvog vođstva stigla u 12. minutu kad je na asistenciju Bogdana Bogdanovića, Miroslav Raduljica  snažno zakucao za vođstvo – 17:16, da bi Nedović povisio na 19:16. Ipak, „Trikolori“ su ponovo došli do daha I preko Lovernja i De Koloa prvi deo igre rešili u svoju korist – 34:36.

OBRUČI U ARENI SU OK: Proverio Miroslav Raduljica (VIDEO)

I dok je u prvom poluvremenu uglavnom asistirao, Toni Parker je u trećoj deonici počeo da pogađa što je Francuzima u nekoliko navrata donelo i pet poena prednosti (53:58, 46:41). Srbiju je u igru na isteku 30. minuta vratio Nemanja Nedović trojkom sa skoro osam metara - 57:58.

Aleksandar Đorđević, Stefan Jović
Aleksandar Đorđević, Stefan Jović / Izvor: MN Press

Došli su Francuzi do prednosti 58:64, ali su se veoma brzo radovali srpski navijači u Areni. Usledila je munjevita serija od 9:0. Trojke su redom pogađali, Nedović, Teodosić i Bogdanović - 67:64. Trikolorima nije pomogao ni tajm-aut, razigrani Bogdanović povisio je na 70:64.

Srpski reprezentativci su nastavili sa dalekometnim putevima, ali su suviše žurilili i na žalost nisu bili tako precizni. Francuzi to kažnjavaju i u 37. minutu ponovo dolaze do prednosti - 72:74. Sam finiš utakmice obeležio je duel dva velemajstora Miloša Teodosića i Tonija Parkera koji su preuzeli najveću odgvornost u trenucima odluke. Srpski kapiten je bio najzaslužniji što je naš tim pri rezultatu 81:81 u poslednjim sekundama imao dve kolosalne da dođe do pobede.

Srpski košarkaši su najbolj sačuvali za kraj. Četa selektora Đorđevića odigrala je perfektno u dodatnih pet minuta. Počeleo je trojkom Bogdanovića, pogodio je Nedović, pa Marković, razigrao se Jokić. Odbrana je bila na visokom nivou. Imao je naš tim vođstvo 92:84, Francuzi su smanjili na 92:88. Ipak do kraja susreta Miroslav Raduljica je sa linije slobodnih bacanja samo postavio konačan rezultata - 94:88.

DVORANA: Kombank Arena

GLEDALACA: 12.000

SUDIJE: Jovčić, Glišić, Obrknežević

SRBIJA: Teodosić 10, Simonovć 5, Dangubić, Jović, Bogdanović 13, Marković 5, Kalinić 10, Nedović 16, Birčević 3, Jokić 10,  Raduljica 17, Štimac 5,  Gudurić, Zagorac.

FRANCUSKA: Ertel, Dio, Lovernj 14, Kaudi 4, Parker 12, Džekson 2, Pjetrus 2, De Kolo 16, Dijao 8, Ažinsa 8, Tili 7, Moerman 7.