СПЕКТАКЛ И ДРАМА У АРЕНИ: Орлови поново очерупали "петлове" (ВИДЕО+ ФОТО)

25.06.2016. 23:09
Nikola Jokic
Никола Јокиц / Извор: МН Press

Репрезентација Србије још једном боља од Француске пред почетак квалификација за ОИ

У једној од последњих провера пред почетак кфалификационог турнира за пласман на Олимпијске игре у Рију, српски кошаркаши су још једном савладали одличну репрезентацију Француске. Баш као и у Паризу  пре четири дана кад је било 79:77 и у Београду је било напето и неизвесно. Изабраницима селектора Александра Ђорђевића требало је 45. минута да сруше моћне "Триколоре". Наши најбољи кошаркаши заблистали су у додатних пет минута кад су дефинитивно сломили отпор ривала: Србија - Француска  94:88 (13:14, 21.22, 23:22, 23:22, 13:7).

Прво полувреме протекло у изједначеној игри у којој су Французи већим делом имали контролу у својим рукама. Ривал је боље почео, после четири минута игре водио са 7:2. Иако, их није служио шут српски кошаркаши су у финишу прве четвртине успели да изједначе на 9:9.

navijači
навијачи / Извор: МН Press

Србија је до првог вођства стигла у 12. минуту кад је на асистенцију Богдана Богдановића, Мирослав Радуљица  снажно закуцао за вођство – 17:16, да би Недовић повисио на 19:16. Ипак, „Триколори“ су поново дошли до даха И преко Ловерња и Де Колоа први део игре решили у своју корист – 34:36.

ОБРУЧИ У АРЕНИ СУ ОК: Проверио Мирослав Радуљица (ВИДЕО)

И док је у првом полувремену углавном асистирао, Тони Паркер је у трећој деоници почео да погађа што је Французима у неколико наврата донело и пет поена предности (53:58, 46:41). Србију је у игру на истеку 30. минута вратио Немања Недовић тројком са скоро осам метара - 57:58.

Aleksandar Đorđević, Stefan Jović
Александар Ђорђевић, Стефан Јовић / Извор: МН Press

Дошли су Французи до предности 58:64, али су се веома брзо радовали српски навијачи у Арени. Уследила је муњевита серија од 9:0. Тројке су редом погађали, Недовић, Теодосић и Богдановић - 67:64. Триколорима није помогао ни тајм-аут, разиграни Богдановић повисио је на 70:64.

Српски репрезентативци су наставили са далекометним путевима, али су сувише журилили и на жалост нису били тако прецизни. Французи то кажњавају и у 37. минуту поново долазе до предности - 72:74. Сам финиш утакмице обележио је дуел два велемајстора Милоша Теодосића и Тонија Паркера који су преузели највећу одгворност у тренуцима одлуке. Српски капитен је био најзаслужнији што је наш тим при резултату 81:81 у последњим секундама имао две колосалне да дође до победе.

Српски кошаркаши су најбољ сачували за крај. Чета селектора Ђорђевића одиграла је перфектно у додатних пет минута. Почелео је тројком Богдановића, погодио је Недовић, па Марковић, разиграо се Јокић. Одбрана је била на високом нивоу. Имао је наш тим вођство 92:84, Французи су смањили на 92:88. Ипак до краја сусрета Мирослав Радуљица је са линије слободних бацања само поставио коначан резултата - 94:88.

ДВОРАНА: Комбанк Арена

ГЛЕДАЛАЦА: 12.000

СУДИЈЕ: Јовчић, Глишић, Обркнежевић

СРБИЈА: Теодосић 10, Симоновћ 5, Дангубић, Јовић, Богдановић 13, Марковић 5, Калинић 10, Недовић 16, Бирчевић 3, Јокић 10,  Радуљица 17, Штимац 5,  Гудурић, Загорац.

ФРАНЦУСКА: Ертел, Дио, Ловерњ 14, Кауди 4, Паркер 12, Џексон 2, Пјетрус 2, Де Коло 16, Дијао 8, Ажинса 8, Тили 7, Моерман 7.