SPORT IZ MINUTA U MINUT: Zlato Ivani Filipović

15.06.2014. 08:53 22:39
Iva Obradović, Petar Ibročić, Ivana Filipović
Iva Obradović, Petar Ibročić, Ivana Filipović / Izvor: Foto: MN press

*Ženska kadetska reprezentacija poražena od Rumunije *Srpska veslačica pobedila na Bledu. *Strelac Stefanović treći u Svetskom kupu. *Udovičić kritikovao košarkaše Crvene zvezde i Partizana.

22:00 - Ženska kadetska reprezentacija poražena od Rumunije

Ženska kadetska reprezentacija Srbije izgubila je u drugoj kontrolnoj utakmici od selekcije Rumunije u Turn Severinu, rezultatom 27:25 (13:13). Ostaje žal za povredom Ivane Veselinović u 39. minutu, ali će njeno stanje biti poznato nakon procene o kakvoj povredi je reč.

19:54 - Krstić zadovoljan ide kući

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Nenad Krstić zadovoljan je sezonom u moskovskom CSKA. Centar Moskovljana je osvojio dve medalje u ruskom takmičenju i sada može da se odmori, a potom posveti pripremama za Svetsko prvenstvo u Španiji.

19:07 - Federer najbolji u Haleu

Švajcarac Rodžer Federer, po sedmi put u svojoj bogatoj karijeri osvojio je trofej u Haleu, pošto je u finalu bio bolji od Alehandra Falje 2:0 (7:6, 7:6).

Do svoje 79. titule u karijeri Federer nije došao ni malo lako, ali je imao i malo sreće. Iskoristio je obe brejk šanse koje su mu se ukazale i uspeo da zabeleži pobedu.

Rozer Federer
Rozer Federer / Izvor: Beta/AP

18:25 - Peković se vraća na teren

Centar Minesote, crnogorski košarkaš Nikola Peković, oporavio se od povrede i uskoro će se priključiti ekipi, potvrdio je trener kluba Flip Saunders. Bivši istaknuti prvotimac Partizana imao je problema sa skočnim zglobom, zbog čega je morao da napravi dužu pauzu.  Iako povreda nije zahtevala operaciju, Peković je morao da miruje kako bi se skočni zglob u potpunosti oporavio.

Nikola Peković
Nikola Peković / Izvor: Beta/AP

16:48 - Stefanoviću bronza u Mariboru

Kragujevački strelac Milutin Stefanović osvojio je bronzanu medalju u gađanju vazdušnom puškom na trećem ovogodišnjem Svetskom kupu koji je počeo u Mariboru sa 184,2 kruga. Zlato je pripalo Kinezu Ćinan Žuu sa 207,6 krugova, dok je srebro osvojio Peter Šidi (Mađarska) sa 206,2. Sjajne rezultate u konkurenciji 86 takmičara zabeležila su i ostali srpski strelci, Stevan Pletikosić je bio 12. (624,5), a Milenko Sebić 17. (623,7). Objica su bila blizu finala koje je vredelio 625,1 krug.

Ovo je Stefanoviću druga medalja na Svetskim kupovima, pošto je u Fort Beningu u martu ove godine osvojio srebro.

Bogdan Bondarenko
Bogdan Bondarenko / Izvor: Beta/AP

9:24 - Trinkijeri napustio Uniks

Uniks iz Kazanja, ruska ekipa koja je eliminisala Crvenu zvezdu u polufinalu Evrokupa ostala je bez trenera. Naime, uprava tima iz Tatarstana objavila je da Andrea Trinkijeri neće biti na klupi sledeće sezone iako su imali želju da produže saradnju. Podsetimo, u finalu Evrokupa Uniks je u dve utakmice izgubio od Valensije za koju igra bivši kapiten Partizana Vladimir Lučić.