MARKO GUDURIĆ "bombom" RAZBIO Partizan i Zvezdu doveo na korak od titule (VIDEO)

05.06.2016. 23:25
Marko Gudurić
Marko Gudurić / Izvor: Srbija Danas

U finalnoj seriji crveno-beli vode 2:0.

Partizan je pred prepunim tribinama dvorane „Aleksandar Nikolić“ „imao“ Zvezdu 36 i po minuta. Imao i 20 razlike (50:30), ali je dozvolio da se meč uvede u neizvesnu završnicu. Neizvesnu završnicu pošto su izgubili snagu, energiju, šut, ali i ideju. Pred više od 6.000 navijača, oko 5.700 je u poslednjoj sekundi „ubio“ Marko Gudurić trojkom o tablu, trojkom sa više od osam metara, trojkom o tablu. Trojkom koja protivnika najviše boli. Trojkom za pobedu i dva trijumfa viška u seriji koja se igra do tri! Crvena zvezda – Partizan 87:86 (21:25, 16:29, 22:18, 25:14).

Neverica
Neverica / Izvor: Srbija Danas

Scenario drugog meča bio je prilično sličan prvom, bar u prvom poluvremenu, samo što su uloge bile zamenjene. Posle izjednačene prve deonice u kojoj su crveno-beli za nijansu, do samog kraja, bili bolji, Partizan je uzeo stvari u svoje ruke. Tačnije Vilson i Veličković. Prvi je sa 17 poena „preslikao“ rolu Kvinsija Milera, dok je Novica Veličković ubacio deset. Crno-beli su „presekli“ napad protivnika. Slali ih na liniju penala kad god su mogli, a u napadu su za prvo poluvreme na koš šutnuli 43 puta, izgubili su dve lopte i imali 12 ofanzivnih skokova.

U nastavku se „probudio“ Terens Kinsi i sa devet poena povukao Zvezdu ka preokretu. Partizan je „stao“ na loptu, dobrom zaslugom i odbrane Zvezde. Crveno-beli su stigli, adaptirajući se na neke kretnje protivnika, do minus sedam (53:60), ali su Veličković i Vilijams održavali plus na 10 do 13 poena.

U poslednjih deset minuta crno-beli su ušli sa +10 (72:62). Ušli i stali. Skroz. Za sedam minuta su postigli samo tri poena, a u penal završnici su poslednju sekundu dočekali s 86:84. 6-7 sekundi pre kraja nisu pravili prekršaj, a Marko Gudurić je s osam metara pogodio! Pogodio pobedu i Zvezdu doveo na korak od odbrane titule!

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 86:87 (25:21, 29:16, 18:25, 14:25)
Dvorana: Aleksandar Nikolić
Gledalaca: 6.500
Sudije: Belošević, Vojinović, Nikolić.
PARTIZAN: Aranitović 9, Džouns 10 (7sk), Murić 9, Marinković 6, Veličković 17, Vitkovac 4, Đumić, Magdevski, Milutinović, Vilijams 13, Vrabac, Vilson 18.
CRVENA ZVEZDA: Kinzi 13, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 8 (6sk), Lazić 8, Micić 10, Simonović, Gudurić 11, Jović 13 (7as), Miler 6, Cirbes 13, Štimac 2.

KRAJ

40. min: Trojka Veličkovića za 83:80! Do kraja 43 sekunde... 85:82 posle dva pogođena penala Kevina Džonsa. 19 sekundi do kraja.

39. min: Za 7 minuta deonice crno-beli dadoše 5 poena. 77:76 - Gudurić. Zvezda vodi 78:77! Marinković trojka za 80:78.

37. min: MURIĆ u 36. minutu ide napolje zbog pet poena. Zvezda se vratila u igru, a Partizan ima samo tri poena za sedam minuta!

35. min: Ritam meča je opao... Drastično. Partizan je izgubio energiju, ali i ideju... Trojkama Gudurića i Lazića Zvezda se vraća u igru - 70:75.

32. min: Ko će se bolje snaći u poslednjih 10. min? Zvezda i dalje juri -11. Partizan ima +11.

KRAJ 3. ČETVRTINE

30. min: Zvezda je prišla na -7 (53:60), ali je Partizan, manje-više, uspešno održavao prednost na 10-13 poena. Briljira tandem Veličković (14p)/Vilijams (13p).

27. min: Razigrao se Kinsi... Već ima 11 poena (9 u ovoj deonici). Zvezda je konsolidovala redove. U oba pravca, a crno-beli su za pet minuta dali samo pet poena.

24. min: Partizan malo "mirnije" igra... Marinković pogađa trojku i opet on prekida seriju arhi rivala.

22. min: Miler počinje trojkom i posle minut i par sekundi Zvezda pravi seriju 8:0 - 54:45.

POLUVREME

20. min: Vilson stavlja tačku na prvo poluvreme - 17 poena! Partizan dominira!

19. min: 50. poena Partizana dao je Novica Veličković - trojka. On ima 10 poena, a Vilson 13. 50:30 za crno-bele!

Uloge su potpuno promenjene u odnosu na prvi meč od pre dva dana! Zvezda nema ništa... Ni odbranu, ni napad! Nema ideju.

17. min: Partizan je u prvom meču za 30 minuta dao 39 poena, a sada u 15. ima 42! Cirbes zbog prigovora dobija tehničku. Partizan ima 12 OFANZIVNIH skokova! Vilson daje drugu trojku i vodi 45:29. Crno-beli su do sada iz igre šutnuli 36 puta (Zvezda 17)!

15. min: Veličković sa pet poena prekida seriju Zvezde od 8:0.

Dangubić ima jedan alej-up. Lazić daje trojku. MILER i Dangubić IMAJU po TRI lične, a Čeda dobija tehničku. Bez potrebe. Partizan je uspeo da nametne svoj ritam. Zvezda puca očajno penale - 8/14.

11. min: Micić "posterizuje" Murića na startu četvrtine!

KRAJ PRVE DEONICE

10. min: Trojkom Milera Zvezda ide na minus 4 (21:25)

9. min: Rezervni plej Partizana sada je Vilijams! Džons ima 6 poena Vilijams takođe, kao i Cirbes. Crno-beli su mnogo razigraniji... Kuca i Edo Murić. Zvezda bez igre... "Isečeni" su njihovi napadi... PRVA trojka - Vasa Micić.

6. min: Partizan pokazuje energiju... Murić dva faula i jedna "banana"! Cirbes ponovo na liniji penala (2/4).

Ovu utakmicu sudi trojka: Belošević, Vojinović i Nikolić.

4. min: Đumić već ima TRI lične! Jović pogađa oba penala (Cirbes je promašio jedno). Džons 3 ofanzivna skoka i 4 poena. Cirbes zakucava (4p).

3. min: Vilson mora sam... Nema Cvetkovića. Zvezda ne menja odbranu - agresivno. Kinsi pravi korake.

1. min: Džons "otvara" košem posle ofanzivnog skoka, da bi Mitrović vratio košem.