МАРКО ГУДУРИЋ "бомбом" РАЗБИО Партизан и Звезду довео на корак од титуле (ВИДЕО)

05.06.2016. 23:25
Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: Србија Данас

У финалној серији црвено-бели воде 2:0.

Партизан је пред препуним трибинама дворане „Александар Николић“ „имао“ Звезду 36 и по минута. Имао и 20 разлике (50:30), али је дозволио да се меч уведе у неизвесну завршницу. Неизвесну завршницу пошто су изгубили снагу, енергију, шут, али и идеју. Пред више од 6.000 навијача, око 5.700 је у последњој секунди „убио“ Марко Гудурић тројком о таблу, тројком са више од осам метара, тројком о таблу. Тројком која противника највише боли. Тројком за победу и два тријумфа вишка у серији која се игра до три! Црвена звезда – Партизан 87:86 (21:25, 16:29, 22:18, 25:14).

Neverica
Неверица / Извор: Србија Данас

Сценарио другог меча био је прилично сличан првом, бар у првом полувремену, само што су улоге биле замењене. После изједначене прве деонице у којој су црвено-бели за нијансу, до самог краја, били бољи, Партизан је узео ствари у своје руке. Тачније Вилсон и Величковић. Први је са 17 поена „пресликао“ ролу Квинсија Милера, док је Новица Величковић убацио десет. Црно-бели су „пресекли“ напад противника. Слали их на линију пенала кад год су могли, а у нападу су за прво полувреме на кош шутнули 43 пута, изгубили су две лопте и имали 12 офанзивних скокова.

У наставку се „пробудио“ Теренс Кинси и са девет поена повукао Звезду ка преокрету. Партизан је „стао“ на лопту, добром заслугом и одбране Звезде. Црвено-бели су стигли, адаптирајући се на неке кретње противника, до минус седам (53:60), али су Величковић и Вилијамс одржавали плус на 10 до 13 поена.

У последњих десет минута црно-бели су ушли са 10 (72:62). Ушли и стали. Скроз. За седам минута су постигли само три поена, а у пенал завршници су последњу секунду дочекали с 86:84. 6-7 секунди пре краја нису правили прекршај, а Марко Гудурић је с осам метара погодио! Погодио победу и Звезду довео на корак од одбране титуле!

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 86:87 (25:21, 29:16, 18:25, 14:25)
Дворана: Александар Николић
Гледалаца: 6.500
Судије: Белошевић, Војиновић, Николић.
ПАРТИЗАН: Аранитовић 9, Џоунс 10 (7ск), Мурић 9, Маринковић 6, Величковић 17, Витковац 4, Ђумић, Магдевски, Милутиновић, Вилијамс 13, Врабац, Вилсон 18.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинзи 13, Ребић, Дангубић 3, Митровић 8 (6ск), Лазић 8, Мицић 10, Симоновић, Гудурић 11, Јовић 13 (7ас), Милер 6, Цирбес 13, Штимац 2.

КРАЈ

40. мин: Тројка Величковића за 83:80! До краја 43 секунде... 85:82 после два погођена пенала Кевина Џонса. 19 секунди до краја.

39. мин: За 7 минута деонице црно-бели дадоше 5 поена. 77:76 - Гудурић. Звезда води 78:77! Маринковић тројка за 80:78.

37. мин: МУРИЋ у 36. минуту иде напоље због пет поена. Звезда се вратила у игру, а Партизан има само три поена за седам минута!

35. мин: Ритам меча је опао... Драстично. Партизан је изгубио енергију, али и идеју... Тројкама Гудурића и Лазића Звезда се враћа у игру - 70:75.

32. мин: Ко ће се боље снаћи у последњих 10. мин? Звезда и даље јури -11. Партизан има 11.

КРАЈ 3. ЧЕТВРТИНЕ

30. мин: Звезда је пришла на -7 (53:60), али је Партизан, мање-више, успешно одржавао предност на 10-13 поена. Бриљира тандем Величковић (14п)/Вилијамс (13п).

27. мин: Разиграо се Кинси... Већ има 11 поена (9 у овој деоници). Звезда је консолидовала редове. У оба правца, а црно-бели су за пет минута дали само пет поена.

24. мин: Партизан мало "мирније" игра... Маринковић погађа тројку и опет он прекида серију архи ривала.

22. мин: Милер почиње тројком и после минут и пар секунди Звезда прави серију 8:0 - 54:45.

ПОЛУВРЕМЕ

20. мин: Вилсон ставља тачку на прво полувреме - 17 поена! Партизан доминира!

19. мин: 50. поена Партизана дао је Новица Величковић - тројка. Он има 10 поена, а Вилсон 13. 50:30 за црно-беле!

Улоге су потпуно промењене у односу на први меч од пре два дана! Звезда нема ништа... Ни одбрану, ни напад! Нема идеју.

17. мин: Партизан је у првом мечу за 30 минута дао 39 поена, а сада у 15. има 42! Цирбес због приговора добија техничку. Партизан има 12 ОФАНЗИВНИХ скокова! Вилсон даје другу тројку и води 45:29. Црно-бели су до сада из игре шутнули 36 пута (Звезда 17)!

15. мин: Величковић са пет поена прекида серију Звезде од 8:0.

Дангубић има један алеј-уп. Лазић даје тројку. МИЛЕР и Дангубић ИМАЈУ по ТРИ личне, а Чеда добија техничку. Без потребе. Партизан је успео да наметне свој ритам. Звезда пуца очајно пенале - 8/14.

11. мин: Мицић "постеризује" Мурића на старту четвртине!

КРАЈ ПРВЕ ДЕОНИЦЕ

10. мин: Тројком Милера Звезда иде на минус 4 (21:25)

9. мин: Резервни плеј Партизана сада је Вилијамс! Џонс има 6 поена Вилијамс такође, као и Цирбес. Црно-бели су много разигранији... Куца и Едо Мурић. Звезда без игре... "Исечени" су њихови напади... ПРВА тројка - Васа Мицић.

6. мин: Партизан показује енергију... Мурић два фаула и једна "банана"! Цирбес поново на линији пенала (2/4).

Ову утакмицу суди тројка: Белошевић, Војиновић и Николић.

4. мин: Ђумић већ има ТРИ личне! Јовић погађа оба пенала (Цирбес је промашио једно). Џонс 3 офанзивна скока и 4 поена. Цирбес закуцава (4п).

3. мин: Вилсон мора сам... Нема Цветковића. Звезда не мења одбрану - агресивно. Кинси прави кораке.

1. мин: Џонс "отвара" кошем после офанзивног скока, да би Митровић вратио кошем.