SUPERLIGA SRBIJE: Grujić bombom načeo, a Ristić i Katai dokrajčili Rad (VIDEO)

17.10.2015. 14:53
Marko Grujić
Marko Grujić / Izvor: MN Press

Crvena zvezda ostvarila desetu uzastopnu pobedu.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su desetu uzastopnu pobedu u Superligi. Oni su u 14. kolu na Banjici savladali Rad 3:0 (1:0). Na taj način su se učvrstili na prvom mestu na tabeli.

Od početka je Zvezda nametnula svoj ritam i u potpunosti dominirala u prvom poluvremenu. Stvorene su brojne akcije, ali je u nekoliko navrata dobro reagovao golman "građevinara" Budaković. U prvih deset minuta su stvorene čak četiri šanse. Tek u 15. minutu ja čuvar mreže crveno-belih Damir Kahriman morao da interveniše, jer su domaći istrčali kontru.

Mreža Rada mirovala je do 40. minuta kada je postignut jedan od najelpših golova ove sezone u Srbiji. Srđan Plavšić je uposlio Marka Grujića koji je sa 30 metara poslao pravi projektil, a Budaković je ovoga puta bio nemoćan (pogledajte OVDE).

Na početku drugog poluvremena Luka Jović je ušao umesto Uga Vijeire, i nastavljena je inicijativa gostiju. Već u 48. minutu je Aleksandar Katai šutirao iz neposredne blizine, ali je Budaković bio na mestu. U 56. minutu je Rad prvi put zapretio u nastavku. Đorđe Denić je šutirao sa 17 metara, ali je lopta otišla malo iznad gola.

Zvezda je ponovo zapretila u 64. minutu, ali se Jović nije snašao pred golom gostiju. Posao joj je bio olakšan u 69. minutu kada je Nemanja Vidić dobio drugi žut karton, pa je Rad ostao sa desetoricom igrača na terenu.

Ipak, u 72. minutu je nastao problem za Crvenu zvezdu. Posle jednog duela Vukašin Jovanović se povredio, pa je umesto njega u igru ušao Mamadu Mbođ. Ostaje da se vidi koliko je povreda ozbiljna, ali je Zvezdin defanzivac teren napustio uz pomoć saigrača.

Tačku na utakmicu je stavio Mihailo Ristić u 88. minutu. Njega je na prelep način i to petom uposlio Katai, a posle mu nije bilo teško da savlada Budakovića. Konačan rezultat je postavio Katai u 92. minutu. Akciju je počeo Donald, nastavio Plavšić koji je uposlio Kataija koji je iz voleja zatresao mrežu.

STRELCI: 0:1 Grujić (40), 0:2 Ristić (88), 0:3 Katai (90+2).

STADION: Kralj Petar Prvi.

GLEDALACA: 2.500.

SUDIJA: Igor Stojilković (Zemun).

ŽUTI KARTONI: Trninić, Đurić, Denić (Rad), Ibanjez, Katai (Crvena zvezda).

CRVENI KARTON: Vidić (Rad) u 69.

RAD: Budaković, Ljubinković, Prljević, Maraš, Đurić, Vidić, Trninić, Nenadović (od 82. Ljujić), Veselinović (od 72. Milisavljević), Denić, Lutovac (od 57. Mladenović).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Jovanović (od 72. Mbođ), Pavićević, Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić (od 69. Ristić), Vijeira (od 46. Jović).