SVEŽA KRV OTOPILA MINUS: Srbija KONAČNO slavila u kvalifikacijama za EP!

04.09.2015. 22:44
Adem Ljajić
Adem Ljajić / Izvor: MN Press

„Orlovi“ nadigrali Jermeniju u Novom Sadu.

Tek iz šestog pokušaja fudbaleri Srbije zabeležili su prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Izabranici Radovana Ćurčića su pred praznim tribinama u Novom Sadu savladali Jermeniju sa 2:0 (1:0) i izvukli Srbiju iz „minusa“ na tabeli, u koji je upala posle tri oduzeta boda zbog prekida meča sa Albanijom.

Selektor Radovan Ćurćić promenio je ekipu koja se pošteno obrukala tokom kvalifikacija. Šansu su od prvog minuta dobili debitanti Uroš Spajić i Darko Brašanac, Filip Kostić je bio opasan po levom, Andrija Živković po desnom boku, dok je ulogu plejmejkera uspešno odigrao Adem Ljajić.

Srbija nije baš najbolje ušla u duel sa motivisanim gostima. Jermeni su opasno zapretili Srbiji u šestom minutu, ali je Vladimir Stojković zaustavio udarac Movsisjana. Samo 60 sekundi kasnije prvu lepu akciju Srbije nije krunisao Kostić, koji je pogodio prečku sa pet metara posle prodora Ljajića.

„Orlovi“ su poveli sredinom prvog dela igre. Kostić je odlično centrirao sa leve strane, Živković uklizao, a loptu je u padu u svoju mrežu poslao nespretni Hajrapetjan.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Aleksandar Mitrović koji se obrukao poslavši loptu preko gola iz odlične pozicije.

Meč je rezultatski rešen već u osmom minutu nastavka, kada je Aleksandar Kolarov probio po levoj strani, šutirao po zemlji, a odbijenu loptu je Ljajić sproveo tamo gde treba – preko gol crte Jermena.

Posle drugog pogotka Srbije utakmica kao da je završena. Oba tima „otaljavala“ su posao, a Ćurčić je ukazao šansu i Zoranu Tošiću, Ljubomiru Fejsi i Dušanu Tadiću. Mitrović je imao još jednu šansu da postigne gol, ali ovo nije bilo njegovo veče.

SRBIJA – JERMENIJA 2:0

STADION: Karađorđe.