СВЕЖА КРВ ОТОПИЛА МИНУС: Србија КОНАЧНО славила у квалификацијама за ЕП!

04.09.2015. 22:44
Adem Ljajić
Адем Љајић / Извор: МН Press

„Орлови“ надиграли Јерменију у Новом Саду.

Тек из шестог покушаја фудбалери Србије забележили су прву победу у квалификацијама за Европско првенство. Изабраници Радована Ћурчића су пред празним трибинама у Новом Саду савладали Јерменију са 2:0 (1:0) и извукли Србију из „минуса“ на табели, у који је упала после три одузета бода због прекида меча са Албанијом.

Селектор Радован Ћурћић променио је екипу која се поштено обрукала током квалификација. Шансу су од првог минута добили дебитанти Урош Спајић и Дарко Брашанац, Филип Костић је био опасан по левом, Андрија Живковић по десном боку, док је улогу плејмејкера успешно одиграо Адем Љајић.

Србија није баш најбоље ушла у дуел са мотивисаним гостима. Јермени су опасно запретили Србији у шестом минуту, али је Владимир Стојковић зауставио ударац Мовсисјана. Само 60 секунди касније прву лепу акцију Србије није крунисао Костић, који је погодио пречку са пет метара после продора Љајића.

„Орлови“ су повели средином првог дела игре. Костић је одлично центрирао са леве стране, Живковић уклизао, а лопту је у паду у своју мрежу послао неспретни Хајрапетјан.

Најбољу шансу у првом полувремену пропустио је Александар Митровић који се обрукао пославши лопту преко гола из одличне позиције.

Меч је резултатски решен већ у осмом минуту наставка, када је Александар Коларов пробио по левој страни, шутирао по земљи, а одбијену лопту је Љајић спровео тамо где треба – преко гол црте Јермена.

После другог поготка Србије утакмица као да је завршена. Оба тима „отаљавала“ су посао, а Ћурчић је указао шансу и Зорану Тошићу, Љубомиру Фејси и Душану Тадићу. Митровић је имао још једну шансу да постигне гол, али ово није било његово вече.

СРБИЈА – ЈЕРМЕНИЈА 2:0

СТАДИОН: Карађорђе.