Kiks odbrane pokvario "posao" u Čikagu, Panama stigla do 1:1

01.06.2014. 01:39 09:46
Nemanja Matić u duelu s fudbalerom Paname
Nemanja Matić u duelu s fudbalerom Paname / Izvor: Beta/AP

Srbija i pored bolje igre samo remizirala u prijateljskom duelu sa autsajderom, odigranom u Čikagu.

Milion dolara vrednu turneju po Severnoj i Južnoj Americi fudbalska reprezentacija Srbije završava u Čikagu i ubrzo se seli u Sao Paolo.. Posle pobede od 2:1 nad Jamajkom u Nju Džersiju izabranici još uvek samo V.D. selektora Ljubinka Drulovića u trećem po veličinu gradu u SAD odigraše s Panamom 1:1 (1:0) iako su bar 75 minuta bili bolji.

Srpska zastava na stadionu u Čikagu
Srpska zastava na stadionu u Čikagu / Izvor: Beta/AP

Momci iz Srednje Amerike i dalje tuguju za Brazilom pošto su nesrećno izgubili šansu da se preko baraža nađu na Svetskom prvenstvu. Amerikanci su im "bez veze" dali dva gola eliminisavši ih u grupi, a iako su  bolja ekipa od Jamajke mogli su da budu poraženi. Panama je 29. na FIFA listi i nije ekipa od koje "klecaju kolena". To su pokazali i "orlovi", ali su zbog jednog kiksa primili gol i pokvarili kompletan utisak

Srećom po sve, ovo nije kvalifikacioni meč već duel u kojem se "mešalo". Drulović je šansu dao mnogima, ali se čini da je kostur tima poznat. Prekombinovanje Ivanovića sa desnog na centralnog beka, sloboda Tadića na sredini je OK, ali bi opet svi morali da obrate pažnju na činjenicu da smo ponovo primili gol. Na tri od 17 smo samo sačuvali mrežu. Poraz nije upisan ni u osmom meču i možda ima razloga da mirno sačekamo kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Branislav Ivanović je u 25. minutu pogodio za 1:0, da bi poklon naše odbrane u gol, u 60. minutu iskoristio Gomez. Sledeći meč igramo 6. juna protiv Brazila. Poslastica?

SRBIJA - PANAMA
stadion: Tojota park

sudija: Meija Kariljos (El Salvador)

strelci: Ivanović 25. - Gomez 60.

žuti kartoni: Gudelj (SRB), Tores (PAN), Rodrigez (PAN)

crveni kartoni: Rodrigez (PAN)
SRBIJA:

Stojković, Ivanović, Kolarov, S. Mitrović, Basta, Gudelj, Matić (Lazović), Tadić, Tošić (Jojić), Đorđević (A. Mitrović), Marković (Mrđa).

PANAMA:

Mekfarlejn, Paris (Maćado), Tores, Čen, Rodrigez, Enrikes, Gomez, Baraona (Nurs), Kuper (Karol), Kintero (G. Tores), Munjoz.

Srba na stadionu u Čikagu, prema očekivanju, ima više od navijača Paname, ali ne znamo koliko će podrška s tribina uticati na naše fudbalere. Ljubinko Drulović je na teren izveo malo drugačiji sastav od onog koji je igrao protiv Jamajke, a u njemu je i debitant - Stefan Mitrović.

O Panami ne znamo mnogo, osim da su "ispali" iz kombinacije za baraž za odlazak na SP. Protiv njih igramo, naravno prvi put, i valja spomenuti da u poslednjih šest mečeva nemaju ni jednu pobedu. Ipak, prvi su pripretili...

U 6. minutu Kintero je odlično izveo slobodnjak, ali je Stojković bio na mestu. Prvi šut na gol Mekfalejna upituo je Zoran Bambi Tošić u 10. minutu. Lopta je prošla pored stative, a jasno je da naši igrači neće dolaziti u gol prilike kao i u meču odigranom u Nju Džersiju.

Prilika nema i žargonski - odmeravaju se snage na sredini. Nemanja Gudelj je u 18. minutu zaradio žuti karton, a samo minut kasnije Roman Toras, kao poslednji igrač odbrane, na nekih 30 metara obara Đorđevića i dobija, samo, žuti karton. Aleksandar Kolarov je "nokautirao" Gabrijela Gomeza... Ništa strašno... Predah na 28 stepeni celzijusa.

Ništa se spektakularno ne dešava na travi "Tojota parka" ni posle 23 minuta igre. Jedino navijači na tribinama "označavaju" da se tu nešto dešava. U međuvremenu, Rodrigez je dobio žuti i sada je jasno da su igrači obe ekipe meč shvatile ozbiljno. Daleko od prijateljskog. Istina, ne igra se grubo iako i jedni i drugi igraju prilično agresivno.

GOOOOOOL - 25. minut Bane Ivanović!

Branislav Ivanović
Branislav Ivanović / Izvor: Foto: MN Press

Tadić je odlično izveo korner s desne strane, a Bane Ivanović je s "penala", glavom, uz asistenciju Parisa, koji je kolenom "podigao" loptu savladao golmana Paname.

Posle gola Srbija igra sa pritiska... Lopta lakše "ide" na polovini Paname. Kolarov "leti" po desnoj strani, dok Tadić većinu pasova uspešno realizuje. Koliko agresivno igra Srbija govori i podatak da Stojković loptu u blizini šesnaesterca nije video, bar, deset minuta. Video, a ne dirao!

I u napadu je slično. Protivnik ne može da diše, a "orlovi" u sličnom ritmu igraju svih 45-46 minuta. Za pohvalu.

Meč u Čikagu prati se i u Australiji...

DRUGO POLUVREME

Fudbaleri Srbije u prvih pet minuta drugog dela u dva navrata lako dođoše do gola Paname, ali bez promene rezultata. Greške kapitena Baneta Ivanovića i Stefana Mitrovića protivniku "dadoše" slobodan udarac. Baš kao i u 7. minutu prvog dela, u 7. minutu nastavka Munjoz pokušava... Lukav udarac po zemlji završio je tik uz desnu stativu, ali je nekoga zakačila na putu ka golu Stojkovića pa je Panama dobila korner. Odmah i drugi, a volej Čena bezbedno po nas završava u mreži daleko iza gola.

GOOOOOOL - 60. minut Gomez

Prvi napad, normalan napad Paname rezultirao je pogotkom. Kiks odbrane... Centaršut s leve strane, na dalju stativu... Tamo je na pravom mestu bio Tores koji je ubacio u srce peterca gde Gomezu nije bilo teško da sa dva metra savlada Stojkovića.

Želja za pobedom nije sporna, ali sve do 81. minuta nismo imali šansu. Onda je Aleksandar Mitrović promašio najbolju priliku. U poslednjem minutu Darko Lazović je volej poslao na drugu galeriju stadiona u Čikagu.