FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli trijumfom započeli kvalifikacije za Ligu šampiona.

VALETA – CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

(Falkone 15 - Katai 65, Sikimić 75)

Stadion: Hibernijan u Valeti; Sudija: Aleksandar Harkam (Austrija); Kapacitet: 4.000

VALETA: Bonelo – Karuana, Azopardi, Borg, Žil, Brifa, Falkone, Pani, Agire, Džonatan, Romeu.
ZVEZDA: Kahriman – Ibanjez, Luković, Fibel, Cvetković – Donald, Le Talek – Katai, Kanga, Srnić – Vijeira.

Fudbaleri Crvene zvezde u svojoj prvoj utakmici ove sezone pobedili su ekipu Valete u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Golove su postigli Falkone u 14, Katai u 66. i Sikimić u 74. minutu.

Crveno-beli su loše ušli u utakmicu i pravili mnogo grešaka na sredini terena. U greškama su prednjačile novajlije Ruiz i Kanga. Posle greške na sredini terena su izgubili loptu, što su fudbaleri Valete iskoristili, uzeli loptu i postigli vodeći gol već u 14. minutu!

Ulaskom debitantaa Moučea u igru umesto Slavoljuba Srnića crveno-beli dobijaju  na agresivnosti i na svežini u igri.

U drugom poluvremenu Aleksandar Katai je "eksplodirao"! Uspeo je za samo osam minuta da postigne i "namesti" gol i tako donese pobedu svom timu.

Revanš meč igra se za nedelju dana u Beogradu.

KRAJ MEČA

90.minut Do kraja utakmice crveno-beli su nastavili da vrše pitisak.

84 - Žuti karton i za Kangu, bez ikakve potrebe, baš kao i prethodna dva koja su zaradili Vijeira i Katai.

83. Iz igre izlazi Katai, a umesto njega na teren će debitant Ruiz.

74. GOL! Nije dugo trebalo ekipi crveno-belih da preokrene rezultat u svoju korist! Sjajan "posao" uradio je Katai,a našalio se sa protivničkim igračima i onda je kao na tacni dao Predragu Sikimiću, koji je prosledio u mrežu Malete za 1:2.

66. minut GOL!  Pogodak za Crvenu zvezdu je postigao Aleksandar Katai i to na sličan način kao Falkano za Maletu u prvom poluvremenu. Kanga je dugom loptom uposlio Zvezdinu desektu, a Katai je najstorski je lobovao golmana Boneta iskosa sa desne strane, maltene sa iste pozicije odakle je i Falkone matirao Kahrimana.

65. minut Umesto Uga Vijeire u igru ulazi Predrag Sikimić.

55. minut Aleksandar Katai je živnuo n apočetku drugog poluvremena, stvara šanse, igra borbenije...

48. minut Nespretno reagovanje kapitena Aleksandra Lukovića umalo je koštalo gola Crvenu zvezdu. Srećom golman Kahriman je dobro reagovao i sprečio Maltežane da udvostruče vođstvo.

46.minut Na početku drugog poluvremena umesto Srnića u igru je ušao Mouče.

42. minut Sada je već očigledno da će iz igre izaći najbolji fudbaler Valete, Falkone.

39. minut Strelac jedinog gola u dosadašnjem delu utakmice Falkone traži medicinsku pomoć. Očigledno mu je povređen butni mišić.

35. minut Najbolja šansa za Crvenu zvezdu do sada! Prekid sa oko 40 metara udaljenosti je izveo Aleksandar Katai. Vezista crveno-belih je centrirao, ne tako dobro, lopta nije bila lepo podignuta, na "prvoj stativi" uklizao je Pani i umalo postigao autogol. Želeo je u najboljoj nameri da izbaci loptu u korner, uspeo je u tome, ali tik pored bliže stative

34.minut Sreća je bila na strani beogradskog kluba! Posle greške u predaji lopte na sredini terena, usledila je kontra Valete i gol za domaću ekipu, koji je sudija poništio zbog ofsajda.

18. minut Veliku šansu za izjednačenje rezultata imala je Crvena zvezda preko Uga Vijeire. Ibanjez je uputio idealan centaršut, a portugalski napadač, iako sam, u naletu, bez čuvara, sa 7-8 metara glavom "tukao" neprecizno.

14. minut GOL! Ekipa Valete posle katastrofalne greške Zvezdine odbrane vodi 1:0 golom Matijasa Falkonea.

6. minut  Nakon što sudija nije prekinuo igru nakon očiglednog igranja rukom jednog igrača Valete na 17 metara od svog gola (na centaršut Lukovića ka Kataiju), nastavljeno je sa serijom grešaka u predaji lopte, na obe strane.

4.minut Start meča su obeležile greške novajlija u Crvenoj zvezdi! Najpre je Kanga pogrešio, pa zatim Fibel, srećom protivnik nije kaznio njihovo nespretno dodavanje lopte.