ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели тријумфом започели квалификације за Лигу шампиона.

ВАЛЕТА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (1:0)

(Фалконе 15 - Катаи 65, Сикимић 75)

Стадион: Хибернијан у Валети; Судија: Александар Харкам (Аустрија); Капацитет: 4.000

ВАЛЕТА: Бонело – Каруана, Азопарди, Борг, Жил, Брифа, Фалконе, Пани, Агире, Џонатан, Ромеу.
ЗВЕЗДА: Кахриман – Ибањез, Луковић, Фибел, Цветковић – Доналд, Ле Талек – Катаи, Канга, Срнић – Вијеира.

Фудбалери Црвене звезде у својој првој утакмици ове сезоне победили су екипу Валете у оквиру другог кола квалификација за Лигу шампиона. Голове су постигли Фалконе у 14, Катаи у 66. и Сикимић у 74. минуту.

Црвено-бели су лоше ушли у утакмицу и правили много грешака на средини терена. У грешкама су предњачиле новајлије Руиз и Канга. После грешке на средини терена су изгубили лопту, што су фудбалери Валете искористили, узели лопту и постигли водећи гол већ у 14. минуту!

Уласком дебитантаа Моучеа у игру уместо Славољуба Срнића црвено-бели добијају  на агресивности и на свежини у игри.

У другом полувремену Александар Катаи је "експлодирао"! Успео је за само осам минута да постигне и "намести" гол и тако донесе победу свом тиму.

Реванш меч игра се за недељу дана у Београду.

КРАЈ МЕЧА

90.минут До краја утакмице црвено-бели су наставили да врше питисак.

84 - Жути картон и за Кангу, без икакве потребе, баш као и претходна два која су зарадили Вијеира и Катаи.

83. Из игре излази Катаи, а уместо њега на терен ће дебитант Руиз.

74. ГОЛ! Није дуго требало екипи црвено-белих да преокрене резултат у своју корист! Сјајан "посао" урадио је Катаи,а нашалио се са противничким играчима и онда је као на тацни дао Предрагу Сикимићу, који је проследио у мрежу Малете за 1:2.

66. минут ГОЛ!  Погодак за Црвену звезду је постигао Александар Катаи и то на сличан начин као Фалкано за Малету у првом полувремену. Канга је дугом лоптом упослио Звездину десекту, а Катаи је најсторски је лобовао голмана Бонета искоса са десне стране, малтене са исте позиције одакле је и Фалконе матирао Кахримана.

65. минут Уместо Уга Вијеире у игру улази Предраг Сикимић.

55. минут Александар Катаи је живнуо н апочетку другог полувремена, ствара шансе, игра борбеније...

48. минут Неспретно реаговање капитена Александра Луковића умало је коштало гола Црвену звезду. Срећом голман Кахриман је добро реаговао и спречио Малтежане да удвоструче вођство.

46.минут На почетку другог полувремена уместо Срнића у игру је ушао Моуче.

42. минут Сада је већ очигледно да ће из игре изаћи најбољи фудбалер Валете, Фалконе.

39. минут Стрелац јединог гола у досадашњем делу утакмице Фалконе тражи медицинску помоћ. Очигледно му је повређен бутни мишић.

35. минут Најбоља шанса за Црвену звезду до сада! Прекид са око 40 метара удаљености је извео Александар Катаи. Везиста црвено-белих је центрирао, не тако добро, лопта није била лепо подигнута, на "првој стативи" уклизао је Пани и умало постигао аутогол. Желео је у најбољој намери да избаци лопту у корнер, успео је у томе, али тик поред ближе стативе

34.минут Срећа је била на страни београдског клуба! После грешке у предаји лопте на средини терена, уследила је контра Валете и гол за домаћу екипу, који је судија поништио због офсајда.

18. минут Велику шансу за изједначење резултата имала је Црвена звезда преко Уга Вијеире. Ибањез је упутио идеалан центаршут, а португалски нападач, иако сам, у налету, без чувара, са 7-8 метара главом "тукао" непрецизно.

14. минут ГОЛ! Екипа Валете после катастрофалне грешке Звездине одбране води 1:0 голом Матијаса Фалконеа.

6. минут  Након што судија није прекинуо игру након очигледног играња руком једног играча Валете на 17 метара од свог гола (на центаршут Луковића ка Катаију), настављено је са серијом грешака у предаји лопте, на обе стране.

4.минут Старт меча су обележиле грешке новајлија у Црвеној звезди! Најпре је Канга погрешио, па затим Фибел, срећом противник није казнио њихово неспретно додавање лопте.