VIMBLDON: Đoković maksimalno protiv Conge!

30.06.2014. 20:01 23:08
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug

Srpski teniser ostvario je 13. pobedu u međusobnim duelima sa francuskim igračem.

Prvi nosilac turnira Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u tri seta savladao Žo-Vilfreda Congu sa 6:3, 6:4, 7:6 posle jednog sata i 53 minuta igre. Meč je odigran na centralnom terenu pod zatvorenim krovom, zbog kiše koja je padala većeg dela dana u Londonu.

Srpski teniser je od prvog poena igrao skoncentrisano, kontrolisao je meč, koristio greške protivnika i na kraju sasvim zasluženo slavio. Conga je snažniji otpor pružio u trećem setu, koji je rešen u taj-brejku, ali sem snažnih servisa nije imao dovoljno arsenala protiv prvog nosioca na turniru. Naredni protivnik našeg tenisera biće Marin Čilić koji je savladao Žeremija Šardija sa 3:0 u setovima.

Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

3. set:

Sličan početak kao u prethodna dva seta. Probao je Conga da ugrozi servis Đokovića, ali nije uspeo. Posle sedam minuta u trećem periodu rezultat je 1:1. Za manje od 60 sekundi Novak je dobio četvrti gem, 2:2. Posle dužeg vremena na servis srpskog tenisera, Francuz je uspeo da stigne do izjednačenja. Međutim, to je sve što je uspeo da uradi. Novak je odloleo naletima 29-godišnjeg tenisera i poravnao rezultat na 3:3. Đoković je imao 0:30 pri servisu protivnika, ali nije uspeo da dođe do brejk šanse, 3:4. Conga je imao dve brejk prilike u osmom gemu, ali nije uspeo da prelomi treći set u svoju korist, uprkos tome što je imao nekoliko odličnih riterna i direktnih poena. Naljutio se 14. teniser sveta u devetom gemu i sa četiri razorna servisa doveo Novaka prvi put u situaciju da servira za ostanak u setu, 5:4. Conga ima taj-brejk u džepu, poveo je sa 6:5. Posle 12 gemova rezultat je poravnat 6:6. Nestvarnom bekend dijagonalom Novak je okončao 18. duel između ova dva tenisera i tako se plasirao u naredno kolo, 7:5.

2. set:

Prva dva gema relativno sigurno su osvojila oba tenisera. Conga je osvojio pet gem bez izgubljenog poena i tako poveo sa 3:2. Istom merom uzvatio je Novak na svoj servis. Prvu brejk priliku u drugom setu naš teniser je iskoristio i tako poveo sa 4:3. Prvi nosilac turnira u Londonu materijalizovao je oduzet servis protivniku i povisio na dva gema prednosti 5:3. Conga je spasao tri set lopte na svoj servis u narednom gemu. Novak je dobro napao kod rezultata 40:40, ali mu je francuski teniser poslao nezgodnu loptu pod noge i tako osvojio poen za 5:4. Veoma lako je Nole poveo sa 2:0 u setovima, bez izgubljenog poena.

Žo-Vilfred Conga
Žo-Vilfred Conga / Izvor: Beta/AP

1. set:

Posle prvih pet gemova oba tenisera su sigurna na svoj servis, pa je rezultat 3:2 za Đokovića. Prvi brejk i to u šestom megu. Đoković je poveo 4:2. U narednom gemu je Đoković bio siguran na svoj servis, i povećao na 5:2. Conga je na svoj servis smanjio na 5:3. Na svoj servis je Novak iskoristio treću set loptu i dobio taj deo sa 6:3. Poslednji poen je osvojio asom.