ВИМБЛДОН: Ђоковић максимално против Цонге!

30.06.2014. 20:01 23:08
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Танјуг

Српски тенисер остварио је 13. победу у међусобним дуелима са француским играчем.

Први носилац турнира Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Вимблдона, пошто је у три сета савладао Жо-Вилфреда Цонгу са 6:3, 6:4, 7:6 после једног сата и 53 минута игре. Меч је одигран на централном терену под затвореним кровом, због кише која је падала већег дела дана у Лондону.

Српски тенисер је од првог поена играо сконцентрисано, контролисао је меч, користио грешке противника и на крају сасвим заслужено славио. Цонга је снажнији отпор пружио у трећем сету, који је решен у тај-брејку, али сем снажних сервиса није имао довољно арсенала против првог носиоца на турниру. Наредни противник нашег тенисера биће Марин Чилић који је савладао Жеремија Шардија са 3:0 у сетовима.

Новак Ђоковић / Извор: Бета/АП

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

3. сет:

Сличан почетак као у претходна два сета. Пробао је Цонга да угрози сервис Ђоковића, али није успео. После седам минута у трећем периоду резултат је 1:1. За мање од 60 секунди Новак је добио четврти гем, 2:2. После дужег времена на сервис српског тенисера, Француз је успео да стигне до изједначења. Међутим, то је све што је успео да уради. Новак је одлолео налетима 29-годишњег тенисера и поравнао резултат на 3:3. Ђоковић је имао 0:30 при сервису противника, али није успео да дође до брејк шансе, 3:4. Цонга је имао две брејк прилике у осмом гему, али није успео да преломи трећи сет у своју корист, упркос томе што је имао неколико одличних ритерна и директних поена. Наљутио се 14. тенисер света у деветом гему и са четири разорна сервиса довео Новака први пут у ситуацију да сервира за останак у сету, 5:4. Цонга има тај-брејк у џепу, повео је са 6:5. После 12 гемова резултат је поравнат 6:6. Нестварном бекенд дијагоналом Новак је окончао 18. дуел између ова два тенисера и тако се пласирао у наредно коло, 7:5.

2. сет:

Прва два гема релативно сигурно су освојила оба тенисера. Цонга је освојио пет гем без изгубљеног поена и тако повео са 3:2. Истом мером узватио је Новак на свој сервис. Прву брејк прилику у другом сету наш тенисер је искористио и тако повео са 4:3. Први носилац турнира у Лондону материјализовао је одузет сервис противнику и повисио на два гема предности 5:3. Цонга је спасао три сет лопте на свој сервис у наредном гему. Новак је добро напао код резултата 40:40, али му је француски тенисер послао незгодну лопту под ноге и тако освојио поен за 5:4. Веома лако је Ноле повео са 2:0 у сетовима, без изгубљеног поена.

Žo-Vilfred Conga
Жо-Вилфред Цонга / Извор: Бета/АП

1. сет:

После првих пет гемова оба тенисера су сигурна на свој сервис, па је резултат 3:2 за Ђоковића. Први брејк и то у шестом мегу. Ђоковић је повео 4:2. У наредном гему је Ђоковић био сигуран на свој сервис, и повећао на 5:2. Цонга је на свој сервис смањио на 5:3. На свој сервис је Новак искористио трећу сет лопту и добио тај део са 6:3. Последњи поен је освојио асом.