VN KANADE: Hamiltonov "ples" po Montrealu, nastavljena dominacija Mercedesa

07.06.2015. 22:50
Beta/Srbija Danas
Start trke za Veliku nagradu Kanade
Start trke za Veliku nagradu Kanade / Izvor: Beta/AP

Britanac slavio četvrti put u sezoni i učvrstio čelnu poziciju u generalnom plasmanu.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci za Veliku nagradu Kanade u Formuli jedan u vremenu 1:31.53,145 časova, a na stazi "Žil Vilnev" u Montrealu vodio je od početka do kraja.

Ovo je Hamiltonu, aktuelnom šampionu, bila četvrta pobeda u sedam trka ove sezone. Drugi je kroz cilj prošao njegov timski drug Niko Rozberg sa 2,2 sekunde zaostatka, dok se na pobednički podijum popeo i Valteri Botas iz Vilijamsa, koji je kasnio 40 sekundi za pobednikom. Četvrto i peto mesto zauzeo je dvojac Ferarija Kimi Raikonen i Sebastijan Fetel.

Na stazi u Montrealu nije bilo većih uzbuđenja na čelu, a jedinu veliku grešku napravio je Raikonen, pošto se okrenuo posle izlaska iz boksa, što je Botas iskoristio i zauzeo treće mesto, koje je sigurno čuvao do kraja.

Hamilton i Rozberg su i dalje na prva dva mesta u konkurenciji vozača, dok je Mercedes ubedljvo prvi u konkurenciji konstruktora.

Naredna trka vozi se 21. juna za Veliku nagradu Austrije.

10. Roman Grožan (Lotus) + 1 krug

GENERALNI PLASMAN: Hamilton 151, Rozberg 134, Fetel 108, Raikonen 72, Botas 57, Masa 47, Rikardo 35, Kvjat 19, Grožan 17, Nasr 16, Perez 11, Hulkenberg 10, Sainc 9, Verstapen 6, Maldonado 6, Erikson 5, Baton 4.

KONSTRUKTORI: Mercedes 285, Ferari 180, Vilijams 104, Red Bul 54, Lotus 23, Zauber 21, Fors Indija 21, Toro Roso 15, Meklaren 4.