ВН КАНАДЕ: Хамилтонов "плес" по Монтреалу, настављена доминација Мерцедеса

07.06.2015. 22:50
Бета/Србија Данас
Start trke za Veliku nagradu Kanade
Старт трке за Велику награду Канаде / Извор: Бета/АП

Британац славио четврти пут у сезони и учврстио челну позицију у генералном пласману.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон победио је данас у трци за Велику награду Канаде у Формули један у времену 1:31.53,145 часова, а на стази "Жил Вилнев" у Монтреалу водио је од почетка до краја.

Ово је Хамилтону, актуелном шампиону, била четврта победа у седам трка ове сезоне. Други је кроз циљ прошао његов тимски друг Нико Розберг са 2,2 секунде заостатка, док се на победнички подијум попео и Валтери Ботас из Вилијамса, који је каснио 40 секунди за победником. Четврто и пето место заузео је двојац Ферарија Кими Раиконен и Себастијан Фетел.

На стази у Монтреалу није било већих узбуђења на челу, а једину велику грешку направио је Раиконен, пошто се окренуо после изласка из бокса, што је Ботас искористио и заузео треће место, које је сигурно чувао до краја.

Хамилтон и Розберг су и даље на прва два места у конкуренцији возача, док је Мерцедес убедљво први у конкуренцији конструктора.

Наредна трка вози се 21. јуна за Велику награду Аустрије.

10. Роман Грожан (Лотус) 1 круг

ГЕНЕРАЛНИ ПЛАСМАН: Хамилтон 151, Розберг 134, Фетел 108, Раиконен 72, Ботас 57, Маса 47, Рикардо 35, Квјат 19, Грожан 17, Наср 16, Перез 11, Хулкенберг 10, Саинц 9, Верстапен 6, Малдонадо 6, Ериксон 5, Батон 4.

КОНСТРУКТОРИ: Мерцедес 285, Ферари 180, Вилијамс 104, Ред Бул 54, Лотус 23, Заубер 21, Форс Индија 21, Торо Росо 15, Мекларен 4.