ZVEZDA UBEDLJIVA U POSLEDNJOJ PROVERI: Brežice nokautirane osam puta

06.07.2016. 20:07
Fudbaleri Crvene zvezde na pripremama u Sloveniji
Fudbaleri Crvene zvezde na pripremama u Sloveniji / Izvor: Srbija Danas

Uspešan test pred kvalifikacije za Ligu šampiona.

Crvena zvezda savladala je sa 8:0 Brežice u poslednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji. Bila je to poslednja provera za tim Miodraga Božovića pred utakmicu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Valete. Ekspedicija crveno-belih sutra će se vratiti u Beograd sa priprema u Sloveniji. Strelci za crveno-bele bili su Ruiz, Vučićević, Parker, Plavšić, dok su po dva gola postigli Sikimić i Orlandić.

VRLO DIREKTAN: Fibel ima jasnu poruku za Portugalca

Zvezda brzo pokazalaa da je kvalitetniji tim. Poletanović nije bio precizan u11. minutu, da bi na asistenciju Kange u 21. minutu prvenac u Zvezdi postigao Ruiz. Babunski je u 38. minutu makazicama šutirao pored gola, ali jeu završnici poluvremena Zvezda naplatila prethodne promašaje. Prvo je Sikimić u 42. minutu povisio na 2:0, da bi dva minuta kasnije ponovo bio precizan na drugu asistenciju Kange.

ZADIVILI KLOPA: Pogledajte GOLOVE Markovića i Grujića na treningu Liverpula (VIDEO)

U drugom poluvremenu je slika ostala ista, a Zvezda je već u 51. minut vodila 4:0 pogotkom Orlandića, koji je šest minuta kasnije imao još jednu dobru priliku, ali je njegov šut zaustavila prečka. U 68. minutu Vučićević je uspeo da pogodi, ali je gol poništen zbog ofsajda. Anđelković je u 72. minutu srušen u kaznenom prostoru, ali je Orlandić sa bele tačke šutirao pored gola. Međutim, napadač Zvezde iskupio se samo minut kasnije kada je Plavšić presekao napad Slovenaca i dodao Orlandiću za 5:0.

ALBANCI ODLETELI IZ LIGE ŠAMPIONA: Sud u Lozani potvrdio odluku UEFA

Vučićević kome je gol prethodno poništen zbog ofsajda ipak se u 75. minutu upisao u listu strelaca i povisio na 6:0, da bi Anđelković odlično asistirao u 83. minutu, a Parker sjajnim volej udarcem povisio na 7:0. Brežice su ozbiljno pripretile tek u 86. minutu, ali se Stanković istakao u situaciji jedan na jedan. Ubedljivu pobedu Zvezde overio je u 88. minutu Plavšić.

KATAI: Poraz ne brine, važno je što bolje se spremiti

Crvena zvezda je meč počela u sastavu Vićić, Petković, Luković, Fibel, Ristić, Poletanović, Babunski, Ruiz, Kanga, Srnić, i Sikimić, da bi u drugom poluvremenu Božović promenio kompletnu postavu pa su na teren istrčali Stanković, Parker, Mičel, Račić, Anđelković, Avramovski, Ilić, Plavšić, Joveljić, Vučićević i Orlandić.