ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ПОСЛЕДЊОЈ ПРОВЕРИ: Брежице нокаутиране осам пута

06.07.2016. 20:07
Fudbaleri Crvene zvezde na pripremama u Sloveniji
Фудбалери Црвене звезде на припремама у Словенији / Извор: Србија Данас

Успешан тест пред квалификације за Лигу шампиона.

Црвена звезда савладала је са 8:0 Брежице у последњој припремној утакмици у Словенији. Била је то последња провера за тим Миодрага Божовића пред утакмицу квалификација за Лигу шампиона против Валете. Експедиција црвено-белих сутра ће се вратити у Београд са припрема у Словенији. Стрелци за црвено-беле били су Руиз, Вучићевић, Паркер, Плавшић, док су по два гола постигли Сикимић и Орландић.

ВРЛО ДИРЕКТАН: Фибел има јасну поруку за Португалца

Звезда брзо показалаа да је квалитетнији тим. Полетановић није био прецизан у11. минуту, да би на асистенцију Канге у 21. минуту првенац у Звезди постигао Руиз. Бабунски је у 38. минуту маказицама шутирао поред гола, али јеу завршници полувремена Звезда наплатила претходне промашаје. Прво је Сикимић у 42. минуту повисио на 2:0, да би два минута касније поново био прецизан на другу асистенцију Канге.

ЗАДИВИЛИ КЛОПА: Погледајте ГОЛОВЕ Марковића и Грујића на тренингу Ливерпула (ВИДЕО)

У другом полувремену је слика остала иста, а Звезда је већ у 51. минут водила 4:0 поготком Орландића, који је шест минута касније имао још једну добру прилику, али је његов шут зауставила пречка. У 68. минуту Вучићевић је успео да погоди, али је гол поништен због офсајда. Анђелковић је у 72. минуту срушен у казненом простору, али је Орландић са беле тачке шутирао поред гола. Међутим, нападач Звезде искупио се само минут касније када је Плавшић пресекао напад Словенаца и додао Орландићу за 5:0.

АЛБАНЦИ ОДЛЕТЕЛИ ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Суд у Лозани потврдио одлуку УЕФА

Вучићевић коме је гол претходно поништен због офсајда ипак се у 75. минуту уписао у листу стрелаца и повисио на 6:0, да би Анђелковић одлично асистирао у 83. минуту, а Паркер сјајним волеј ударцем повисио на 7:0. Брежице су озбиљно припретиле тек у 86. минуту, али се Станковић истакао у ситуацији један на један. Убедљиву победу Звезде оверио је у 88. минуту Плавшић.

КАТАИ: Пораз не брине, важно је што боље се спремити

Црвена звезда је меч почела у саставу Вићић, Петковић, Луковић, Фибел, Ристић, Полетановић, Бабунски, Руиз, Канга, Срнић, и Сикимић, да би у другом полувремену Божовић променио комплетну поставу па су на терен истрчали Станковић, Паркер, Мичел, Рачић, Анђелковић, Аврамовски, Илић, Плавшић, Јовељић, Вучићевић и Орландић.