EVROBASKET 2017: Porzingis i Bertans UNIŠTILI Britance! (VIDEO)

04.09.2017. 15:04
Porzingis
Porzingis / Izvor: Foto: fiba.com

NBA tandem Letonaca postigao ukupno 50 poena.

Košarkaši Letonije ubedljivom igrom u drugom poluvremenu, slomili su otpor Velike Britanije (97:92) i jednom nogom zakoračili u četvrtfinale Evropskog prvenstva!

OTVORENE PRETNJE BOGDANU: Danas NISMO prijatelji, neka me ZABORAVI! (FOTO)

Mekel igra kao lud, a Pnini je i dalje „ubica“! Izrael napravio senzaciju!

Meč je protekao u znaku Kristapsa Porzingisa, koji je u koš ostrvljana smestio 28 poena. Veliku podršku centar Njujorka imao je u još jednom NBA asu Davisu Beransu, košarkaš San Antonija ubacio je šest koševa manje. Nekadašnji ljubimac navijača Partizana je za 17 minuta na parketu, iz osam pokušaja ubacio sedam trojki!

GORE DRUŠTVENE MREŽE: Bogdan napravio šou na treningu pred Tursku (VIDEO)

Zanimljivo da su prve dve četvrtine rešene identičnim rezultatom u korist Letonaca (25:20), pa je protivnik Orlova u prvoj rundi na veliki odmor otišao sa dvocifrenom prednosti.

Kada su Letonci u 39. minutu poveli sa 89:65, izgledalo je da Britanija nema nikakvih šansi. Međutim, sjajnom serijom u finišu (30:6) uspeli su da se približe smao na pet koševa minusa (95:90) i učine meč neizvesnim.

LETONIJA - VELIKA BRITANIJA 97:92 (25:20, 25:20, 34:18, 13:34)

LETONIJA: Porzingis 28, Blums 8, Dai. Bertans 8, Dav. Bertans 22, Tima 11, Smits 3, Janičenoks, Strelnieks 13, Skele 1, Grazulis 2, Pejners 1, Majers.

VELIKA BRITANIJA: Deng, Džonson 18, Vitl, Mokford, Lorens 11, Okerifor 12, Klark 9, Mari 6, Boateng 8, Nelson, Akhara 5, Olaseni 23.