ЕВРОБАСКЕТ 2017: Порзингис и Бертанс УНИШТИЛИ Британце! (ВИДЕО)

04.09.2017. 15:04
Porzingis
Порзингис / Извор: Фото: fiba.com

НБА тандем Летонаца постигао укупно 50 поена.

Кошаркаши Летоније убедљивом игром у другом полувремену, сломили су отпор Велике Британије (97:92) и једном ногом закорачили у четвртфинале Европског првенства!

ОТВОРЕНЕ ПРЕТЊЕ БОГДАНУ: Данас НИСМО пријатељи, нека ме ЗАБОРАВИ! (ФОТО)

Мекел игра као луд, а Пнини је и даље „убица“! Израел направио сензацију!

Меч је протекао у знаку Кристапса Порзингиса, који је у кош острвљана сместио 28 поена. Велику подршку центар Њујорка имао је у још једном НБА асу Давису Берансу, кошаркаш Сан Антонија убацио је шест кошева мање. Некадашњи љубимац навијача Партизана је за 17 минута на паркету, из осам покушаја убацио седам тројки!

ГОРЕ ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ: Богдан направио шоу на тренингу пред Турску (ВИДЕО)

Занимљиво да су прве две четвртине решене идентичним резултатом у корист Летонаца (25:20), па је противник Орлова у првој рунди на велики одмор отишао са двоцифреном предности.

Када су Летонци у 39. минуту повели са 89:65, изгледало је да Британија нема никаквих шанси. Међутим, сјајном серијом у финишу (30:6) успели су да се приближе смао на пет кошева минуса (95:90) и учине меч неизвесним.

ЛЕТОНИЈА - ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 97:92 (25:20, 25:20, 34:18, 13:34)

ЛЕТОНИЈА: Порзингис 28, Блумс 8, Даи. Бертанс 8, Дав. Бертанс 22, Тима 11, Смитс 3, Јаниченокс, Стрелниекс 13, Скеле 1, Гразулис 2, Пејнерс 1, Мајерс.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Денг, Џонсон 18, Витл, Мокфорд, Лоренс 11, Окерифор 12, Кларк 9, Мари 6, Боатенг 8, Нелсон, Акхара 5, Оласени 23.