158. VEČITI DERBI: Boaći se iskupio, bez pobednika u Humskoj (VIDEO+FOTO)

23.09.2018. 18:32
Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: Foto: MN Press
Glavni sudija bio je Danilo Grujić.

Bez pobednika je završen 158. Večiti derbi, između Partizana i Crvene zvezde. U 9. kolu Superlige Srbije, na stadionu u Humskoj bilo je 1:1. Poveli su crno-beli golom Rikarda, u 33. minutu, posle odličnog solo prodora, a prethodno greške Ričmonda Boaćija. Napadač iz Gane, i povratnik u Ljutice Bogdana se ipak iskupio golom (o kojem će se mnogo pričati, a zašto pogledajte OVDE) u 74. minutu. Glavom je pogodio mrežu najvećeg rivala. Zanimljivo je da je i prethodni derbi završen bez pobednika.

Crno-beli su imali potpunu dominaciju u prvom poluvremenu, kasnije imali izglednije prilike (prečka Danila Pantića i Rikardo ispred gola), ali su dali samo jedan gol. Zbog toga mogu da žale jer je posle 90 "i kusur" minuta utakmice i skoro sat vremena njihove bolje igre, ostalo 1:1. Na drugoj strani, Zvezda koja je prema ocenama javnosti u meč ušla kao favorit, zaigrala je bolje u nastavku, dala taj jedan pogodak i Humsku napustila neporažena. Samim tim, ostala je na vrhu tabele, sa dva boda prednosti, ali i utakmicom manje u odnosu na Partizan. Sada Zvezda ima 22 boda, dok Radnički i Partizan imaju po 20.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde igraju novi Večiti derbi, 158. po redu. Ovog puta, domaćini su crno-beli koji u ovaj duel ulaze sa dva boda manje i utakmicom više. Sva dešavanja možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas

JOŠ SAMO DA POČNE: Mirković i Milojević izabrali za 158. Večiti derbi (SASTAVI)

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Pogledajte južnu tribinu na pola sata pre početka DERBIJA! (FOTO)

KRAJ UTAKMICE.

Igra se još tri minuta.

86. minut - Gobeljić umesto Rodića. Milojević više nema pravo da menja.

85. minut - Kosović, ali samo u Borjana.

DA LI JE LOPTA PREŠLA LINIJU! Trenutak koji je ZAPALIO društvene mreže! (VIDEO)

74. minut - GOL! Korner za Zvezdu, Boaći glavom. Stojković brani, ali upada u gol. Kraći prekid, da li je lopta ušla ili ne. Grujić kaže da jeste. Sada je 1:1.

71. minut - Ofsajd zamka nije uspela, ali Ben ne koristi priliku.

68. minut - Korner za Partizan. Pantić sa leve strane. Rikardo ne uspeva da ubaci loptu u mrežu iz neposredne blizine. Zvanični spiker je čak i rekao "gol" iako lopta nikako nije bila iza linije. Velika greška spikera.

62. minut - Korner za Zvezdu. Ben, ali lopta ide u gol aut.

60. minut - Krstičić dobija žuti karton zbog starta nad Jankovićem. Umesto Kafua Simić. Ovo je druga izmena u Zvezdi.

52. minut - Pantić, ali samo u prečku. Sreća za Zvezdu. "Projektil" sa 30-ak metar. Borjan je već bio savladan.

49. minut - Stojković sa desne strane centrira, ali Ben na drugoj strani slabo prima loptu.

BRUTALNA PORUKA SA ISTOKA: Grobari OBJASNILI zašto vole Partizan (FOTO)

Počinje drugo poluvreme.

Na poluvremenu menja samo Milojević. Umesto Čaušića Jovančić.

UMESTO SLAVLJA: Tuča Grobara na poluvremenu! (VIDEO+FOTO)

Poluvreme.

Navijači Partizana sa istoka gađali dvema bakljama Delije, koje su na severu.

39. minut - Janković i Rikardo. U poslednjem trenutku interveniše Degenek. Korner za crno-bele.

NASTAO JE DELIRIJUM: Evo kako su navijači Partizana PROSLAVILI majstoriju Rikarda! (VIDEO+FOTO)

33. minut - GOL! Vodi Partizan, strelac je Rikardo. Pre toga, Boaći greši, lopta dolazi do Rikarda. Vuče loptu, prilično dugo, šut sa distance. Borjan je savladan.

25. minut - Žuti za Zdjelara. Slobodnjak za Zvezdu, sa 30-ak metara. Izblokiran prvo pokušaj Rodića. Ponovo Rodić, ali Stojković hvata.

20. minut - N. G. Miletić sa ivice kaznenog snažno, ali Borjan kroti loptu.

Za sada Partizan opasniji.

17. minut - Pantić pored gola. Iskosa sa desne strane sa nekoliko metara, ali Borjan pogledom prati loptu.

12. minut - Janković startuje na Stojkovića. Grujić svira prekršaj, Janković ne misli tako.

11. minut - Rikardo glavom, ali u petercu hvata Borjan.

Pritisak Partizana se nastavlja.

10. minut - Pokušaj Zvezde sa ivice kaznenog, ali slabo i preko gola.

8. minut - Ponovo Janković, ali ne koristi priliku koju sam stvara. Pre toga koristi grešku Babića.

Meč je nasatavljen.

1. minut - Šansa za domaćina. Borjan slabo reaguje, ali Babić "čisti" ispred Jankovića. Ukazuje se pomoć defanzivcu Zvezde. Kraći prekid.