SRBI DOMINIRAJU AL HILALOM: Mitrović i Sergej napravili PRAVI ŠOU (VIDEO)

08.12.2023. 17:53
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Profimedia

Srbin ponovo zatresao mrežu...

Fudbaleri Al Hilala savladali su ekipu Al Taija, rezultatom 2:1 u okviru 16. kola Premijer lige Saudijske Arabije.  Srpski reprezentativci Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Mitrović su ponovo bili u glavnim ulogama.

ŽUĆKU U ČAST: ZA REKORDNIH 99 POENA RADIVOJA KORAĆA 99. TERENMozzart

ŽUĆKU U ČAST: ZA REKORDNIH 99 POENA RADIVOJA KORAĆA 99. TEREN

"BOGDANOVIĆ JE SVE SLAGAO - NANIŠANIO JE KASU FSS-a: Milovan Đorić demantovao sve Radetove tvrdnje o Piksiju!Milovan Đorić

Binić se oglasio - ISKRENO DO SRŽI: "Postoji jedna greška kod Stojkovića..." Sve izneo o sukobu Piksija i BogdanovićaBinić

Sergej je "odredio" da će Mitrović da šutira jedanaesterac, koji je srpski napadač rutinski realizovao. Prethodno je, samo deset minuta ranije, Salem Al Davsari doneo vođstvo gostima.

U 30. minutu meča, dosuđen je jedanaesterac za Al Hilal, pošto je Mitrović gađao posle jednog centaršuta, a lopta je u ruku pogodila defanzivca Al Taija.

Sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Delovalo je kao da će Sergej da izvede penal, uzeo je loptu u ruke, ali je onda pokazao prstom ka Mitroviću, da on realizuje jedanaesterac.

Mitrović je namestio loptu i lagano realizovao jedanaesterac, i tako nastavio sa golgeterskim nizom.

Srpskom napadaču je to bio 14. pogodak u Premijer ligi Saudijske Arabije i tako je nastavio trku za Kristijanom Ronaldom, koji ima gol više.

Delovao je moćno Al Hilal i do odmora mogao da vodi tri razlike, ali je poništen pogodak Rubena Neveša u finišu poluvremena, da bi Abdulah u petom minutu sudijske nadoknade postavio, ispostavilo se na kraju, konačnih 1:2.