REAL JE KLASA ZA BARSU: Benzema i Valverde poslali Kraljeviće na vrh tabele

16.10.2022. 18:15
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Profimedia

Madriđani rutinski.

Fudbaleri Real Madrida slavili su u prvom El Klasiku sezone, Barselona je pala rezultatom 3:1.

AGONIJA BAMFORDA, ARSENAL NE STAJE: Maunt vodio Čelsi do pobede, Njuka odnela bod sa Old Traforda (VIDEO)

PREČKA SPASILA LACIO: Srbi bez sreće u Rimu

SERIJA A: Inter rutinski stigao do novog trijumfa (VIDEO)

Galaktikosi su se na neki način osvetili rivalu za prošlosezonski debakl na Bernabeu, kada je bilo 4:0 za tim Ćavija Ernandeza.

Mreža gostiju se prvi put tresla već u 12. minutu. Pukla je kontra domaćina, Vinisijus je izašao jedan na jedan sa Ter Štegenom, Nemac mu je odbranio udarac, ali se lopta odbila do Benzeme koji je bio neumoljiv.

Domaći su prednost duplirali već u 35. minutu, Federiko Valverde je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i doneo komotno vođstvo svom timu.

U nastavku su gosti pritiskali, tražili pogodak i u tome su uspeli u 83. minutu. Feran Tores je pogodio na asistenciju Levandovskog i tada je izgledalo da Barsa može do boda.

No, samo sedam minuta kasnije penal za Real. Garsija je nesmotreno startovao na Rodriga, koji je i izveo jedanesterac i tako postavio konačan rezultat.

Madriđani su se ovim trijumfom osamili na prvoj poziciji i sada beže Kataloncima tri boda.