LIGA EVROPE: Rapsodija Barselone i Junajteda, Pavlović asistent u pobedi Salcburga, NULA Tadićevog Ajaksa (VIDEO)

16.02.2023. 20:49
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Reuters

Sjajan meč u Španiji.

Fudbaleri Barselone i Mančester junajteda odigrali su spektakularan duel na Nou Kampu u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope. Na kraju je bilo 2:2.

UEFA BIRA NOVOG PREDSEDNIKA: Hoće li neko zameniti Čeferina?

HLADAN KAO KAMEN: Jović postigao NOVI evropski gol, i to maestralan! Najbolji je strelac Lige konferencija (VIDEO)

LOŠE VESTI IZ LONDONA: Povređen Aleksandar Mitrović!

Zanimljivo je da je prvo poluvreme završeno bez golova, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Vut Veghorst je imao najbolju priliku u ovom delu meča, izašao je Holanđanin ispred Ter Štegena, ali se spetljao i šutirao pravo u Nemca. Na drugoj strani Alba je uzvratio, no i De Hea je bio na visini zadatka.

U nastavku su i jedni i drugi uradili ono što nisu u prvom delu meča, postizali su golove i to već u prvih 15 minuta.

Počeo je Markos Alonso, najviši je bio levi bek na drugoj stativi i glavom otvorio goleadu u 50. minutu.

Nisu domaći dugo izdržali, nakon samo devet minuta bilo je 1:2 za goste. Prvo je Rašford pogodio iz jako teške situacije pogodio bliži ugao gola Ter Štegena, da bi Đavoli potom izveli sjajnu akciju iz kornera. Kombinovali su Rašford i Fernandeš, a kolateralna šteta je bio Kunde koji je poslao loptu u svoju mrežu.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 76. minutu novo poravnanje. Rafinja je ubacio oštru loptu sa desne strane, niko je nije kačio na putu ka golu i to je prevarilo De Heu.

Ređale su se prilike i nakon toga, Kazemiro je pogodio stativu, Ansu Fati je imao još jednu dobru priliku za domaće, ali je na kraju, čini se pošteno, meč završen nerešenim rezultatom i sve je otvoreno pred revanš u Mančesteru za sedam dana.

U preostalim mečevima odigranim od 18:45, Ajaks, Dušana Tadića, je odigrao bez golova protiv Union Berlina, dok je Strahinja Pavlović zabeležio asistenciju u trijumfu Salcburga nad Romom (1:0).

Šahtjor je bio bolji od Rena (2:1).