ЛИГА ЕВРОПЕ: Рапсодија Барселоне и Јунајтеда, Павловић асистент у победи Салцбурга, НУЛА Тадићевог Ајакса (ВИДЕО)

16.02.2023. 20:49
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Реутерс

Сјајан меч у Шпанији.

Фудбалери Барселоне и Манчестер јунајтеда одиграли су спектакуларан дуел на Ноу Кампу у првом мечу 1/16 финала Лиге Европе. На крају је било 2:2.

УЕФА БИРА НОВОГ ПРЕДСЕДНИКА: Хоће ли неко заменити Чеферина?

ХЛАДАН КАО КАМЕН: Јовић постигао НОВИ европски гол, и то маестралан! Најбољи је стрелац Лиге конференција (ВИДЕО)

ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ ЛОНДОНА: Повређен Александар Митровић!

Занимљиво је да је прво полувреме завршено без голова, али далеко од тога да није било узбуђења. Вут Veghorst је имао најбољу прилику у овом делу меча, изашао је Холанђанин испред Тер Штегена, али се спетљао и шутирао право у Немца. На другој страни Алба је узвратио, но и Де Хеа је био на висини задатка.

У наставку су и једни и други урадили оно што нису у првом делу меча, постизали су голове и то већ у првих 15 минута.

Почео је Маркос Алонсо, највиши је био леви бек на другој стативи и главом отворио голеаду у 50. минуту.

Нису домаћи дуго издржали, након само девет минута било је 1:2 за госте. Прво је Рашфорд погодио из јако тешке ситуације погодио ближи угао гола Тер Штегена, да би Ђаволи потом извели сјајну акцију из корнера. Комбиновали су Рашфорд и Фернандеш, а колатерална штета је био Кунде који је послао лопту у своју мрежу.

Ни ту није био крај узбуђењима, у 76. минуту ново поравнање. Рафиња је убацио оштру лопту са десне стране, нико је није качио на путу ка голу и то је преварило Де Хеу.

Ређале су се прилике и након тога, Каземиро је погодио стативу, Ансу Фати је имао још једну добру прилику за домаће, али је на крају, чини се поштено, меч завршен нерешеним резултатом и све је отворено пред реванш у Манчестеру за седам дана.

У преосталим мечевима одиграним од 18:45, Ајакс, Душана Тадића, је одиграо без голова против Унион Берлина, док је Страхиња Павловић забележио асистенцију у тријумфу Салцбурга над Ромом (1:0).

Шахтјор је био бољи од Рена (2:1).