BLICKRIG LAJPCIGA: Zvezdin rival u Ligi šampiona zgazio Augzburg

16.09.2023. 18:12
FK Lajpcig
FK Lajpcig / Izvor: Profimedia

Pobeda Dortmunda u Frajburgu.

Posle uvodnog duela 4. kola Bundeslige i vatrenog remija Bajerna i Bajera iz Leverkuzena (2:2), danas je odigrano još pet utakmica, a nešto kasnije sastaju se Bohum i Ajntraht.

„ALEKSAAAAAAAAAAAA“ – U OŠ „MILICA PAVLOVIĆ“ U ČAČKU PRIREĐEN DOČEK ZA AVRAMOVIĆA

PRED DOLAZAK ZVEZDE: Moćni Siti posle preokreta do pobede u Londonu

DOĐI, ŠTA ČEKAŠ: Mitrović zove Vlahovića u Saudijsku Arabiju

Protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona bio je najubedljiviji. Lajpcig je upisao nova tri boda proti Augzburga, a sve je bilo rešeno za samo 27 minuta.

Prvo je mrežu gostiju “načeo” Ćavi Simons u sedmom minutu, da bi prednost domaćih udvostručio Lois Openda samo četiri minuta kasnije. Goleadu je završio David Raum u 27. minutu. Izabranici Marka Rozea su u nastavku meča povukli ručnu, čuvajući snage za prvog kola Lige šampiona protiv Jang Bojsa.

Sjajan meč odigrali su Frajburg i Dortmun.  Gubli su Milioneri do 60. minuta, a onda je došao preokret. Ali prvo da kažemo da je Dortmund poveo u 11. minutu preko Humelsa, međutim do kraja prvog dela igre Frajbrug je preokrenuo i to su oba gola postignuta u nadoknadi vremena, prvo Heler, pa onda i Hefler. Malen je doneo izjednačenje, a pobedu ekipi Edina Terzića je doneo Mats Humels u 88. minutu meča.