BUDENSLIGA: Remi Bajerna u derbiju kola, Kostić asistent u pobedi Ajntrahta

05.03.2022. 20:24
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters

Bavarci i dalje sigurni na prvoj poziciji.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Bajera iz Leverkuzena odigrali su nerešeno 1:1 u derbi meču 25. kola Bundeslige, a ovaj rezultat predstavlja birgu za Bavarce pred revanš osmine finala Lige šampiona protiv Salcburga. Frnakfurt je u gostima savladao Hertu sa 4:1 uz asistenciju Filipa Kostića.

SPEKTAKL NA TRIBINAMA: Minimalac Rendžersa pred dolazak Zvezde (VIDEO)

PREMIJER LIGA: Čelsijev BLICKRIG, Vila RAZBILA Sautempton

ISTRAGA U AUSTRIJI: Zbog namestanja utakmica suspendovano devet igraca

Na Alijanc areni viđen je uzbudljiv meč u kojem je Bajern prvi poveo u 18. minutu kada je Niklas Zile dobro reagovao posle kornera Bavaraca koji odbrana gostiju nije dobro ispratila, ali je Tomas Miler u 36. minutu autogolom doneo Bajeru izjednačenje. Bajer je mogao da ode na poluvreme sa vođstvom, ali je Adi pogodio stativu, dok je drugug priliku propustio Arangiz čiji je udarac odbranio Ulrajh. U drugih 45 minuta su oba tima propuštala šanse. Dobre prilike za Bajern imali su Levandovski, Koman i Sar, dok je najbolju priliku za goste propustio Virc u 56. minutu.

Filip Kostić bio je asistent Knaufu koji je doveo Frankfurt u vođstvo u 17. minutu na gostovanju Herti. Bio je to uvod u ubedljivu pobedu Ajntrahta koji je na poluvremenu vodioi 1:0. U drugom poluvremenu su gosti iz Frankfurta za 8 minuta rešili pitanje pobednika. U 48. minutu precizan je bio Tuta, dok je Lindstrom povisio na 3:0 u 56. minutu. Zelke je smanjo na 3:1 u 61. minutu, da bi tačku na meč stavio dva minuta kasnije Bore.