BUNDESLIGA: Haland činio čuda u Dortmundu, Štutgart petardom ispratio Grojter Firt (VIDEO)

14.08.2021. 22:13
FK Borusija Dortmund
FK Borusija Dortmund / Izvor: Reuters

Silan start Borusije.

Borusija Dormtund i Erling Haland već od prvog kola u Nemačkoj pokazuju da će ove sezone biti ozbiljan takmac Bajernu za titulu. Milioneri su sa 5:2 savladali Ajntraht iz Frankfurta, a Haland je postigao dva i namestio tri gola. Petarda je pukla i u Štutgartu gde je domaćin savladao Grojter Firt sa 5:1.

NESVAKIDAŠNJI PODVIG: Liverpul lako slavio u prvom kolu, a Salah peti put uradio istu stvar (VIDEO)

TEATAR SNOVA SVEDOČIO PETARDI: Junajted razgoropađeno počeo sezonu, golovi kao na traci (VIDEO)

OGLASIO SE REAL: Žele da nam NAŠTETE!

Povela je Borusija u 23. minut kada je Haland asistirao Rojsu za pogodak, ali je radost Milionera samo četiri minuta jer je izjednačenje gostima doneo autogolom Paslak. Ipak, do velikog odmora Borusija je ponovo stekla prednost. Torgan Azar bio je precizan u 32. minutu na asistenciju Halanda, da bi Norvežanin i sam postigao pogodak u 42. minutu. U nastavku je Rejna povisio na 4:1 ponovo na asistenciju Halanda koji je u 70. minutu drugi put savladao golaman gostiju. Ajntrah je u 86. minutu stigao do drugog gola pošto je precizan bio Hauge na asiastenciju Ahea koji je minut ranije ušao u igru umesto Filipa Kostića.

Štutgart je odlično krenuo u sezonu ubedljivom pobedom protiv Grojter Firta. Endo u 30. i Klement u 36. minutu doneli su Švabama vođstvo na poluvremenu, da bi u nastavku Kempf sa dva gola i Al Gadiju potvrdili pobedu Štutgarta. Počasni gol za goste postigao je Leveling u poslednjim trenucima meča.

U ostalim mečevima je Hofenhajm sa 4:0 savladao Augzubrg, Volfsburg je minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Bohuma koji je već od četvrtog minuta igrao sa igračem manje zbog igranja rukom Tešea u kaznenom prostoru, ali Veghorst nije iskoristio penal, da bi se ispravio u 22. minutu. Arminija i Frajburg remizirali su bez golova, dok su Union i Bajer Leverkuzen igrali 1:1.