БУНДЕСЛИГА: Халанд чинио чуда у Дортмунду, Штутгарт петардом испратио Гројтер Фирт (ВИДЕО)

14.08.2021. 22:13
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Реутерс

Силан старт Борусије.

Борусија Дормтунд и Ерлинг Халанд већ од првог кола у Немачкој показују да ће ове сезоне бити озбиљан такмац Бајерну за титулу. Милионери су са 5:2 савладали Ајнтрахт из Франкфурта, а Халанд је постигао два и наместио три гола. Петарда је пукла и у Штутгарту где је домаћин савладао Гројтер Фирт са 5:1.

НЕСВАКИДАШЊИ ПОДВИГ: Ливерпул лако славио у првом колу, а Салах пети пут урадио исту ствар (ВИДЕО)

ТЕАТАР СНОВА СВЕДОЧИО ПЕТАРДИ: Јунајтед разгоропађено почео сезону, голови као на траци (ВИДЕО)

ОГЛАСИО СЕ РЕАЛ: Желе да нам НАШТЕТЕ!

Повела је Борусија у 23. минут када је Халанд асистирао Ројсу за погодак, али је радост Милионера само четири минута јер је изједначење гостима донео аутоголом Паслак. Ипак, до великог одмора Борусија је поново стекла предност. Торган Азар био је прецизан у 32. минуту на асистенцију Халанда, да би Норвежанин и сам постигао погодак у 42. минуту. У наставку је Рејна повисио на 4:1 поново на асистенцију Халанда који је у 70. минуту други пут савладао голаман гостију. Ајнтрах је у 86. минуту стигао до другог гола пошто је прецизан био Хауге на асиастенцију Ахеа који је минут раније ушао у игру уместо Филипа Костића.

Штутгарт је одлично кренуо у сезону убедљивом победом против Гројтер Фирта. Ендо у 30. и Клемент у 36. минуту донели су Швабама вођство на полувремену, да би у наставку Кемпф са два гола и Ал Гадију потврдили победу Штутгарта. Почасни гол за госте постигао је Левелинг у последњим тренуцима меча.

У осталим мечевима је Хофенхајм са 4:0 савладао Аугзубрг, Волфсбург је минималним резултатом 1:0 био бољи од Бохума који је већ од четвртог минута играо са играчем мање због играња руком Тешеа у казненом простору, али Veghorst није искористио пенал, да би се исправио у 22. минуту. Арминија и Фрајбург ремизирали су без голова, док су Унион и Бајер Леверкузен играли 1:1.