BUNDESLIGA: Hari Kejn nastavio seriju, Dortmund pao u Štutgartu

11.11.2023. 19:15
Hari Kejn, FK Bajern Minhen
Hari Kejn, FK Bajern Minhen / Izvor: Profimedia

Goleada u Munhenu.

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su novajliju u ligi Hajdenhajm rezultatom 4:2 (2:0) u 11. kolu nemačke Bundeslige i bar na 24 časa izbili na prvom mesto na tabeli.

PREMIJER LIGA: Junajted minimalcem srušio Luton, Arsenal sa desetoricom zadržao priključak na vrhuMančester

MILAN ISPUSTIO 2:0! Leće za četiri minuta rastužio RosonereFK Milan

MILAN ISPUSTIO 2:0! Leće za četiri minuta rastužio Rosonere

TRILER NA MOLINOU: Totenhem vodio do 91. minuta i ostao praznih šakaFK Vulverhempton

TRILER NA MOLINOU: Totenhem vodio do 91. minuta i ostao praznih šaka

Bavarci su golovima nezaustavljivog Harije Kejna vodili posle prvog poluvremena sa 2:0. Mđutim, u nastavku igre Hajdnemhajm je snezacionalno došao do izjednačenja. Najpre je Klendenst smanjio zaostatak gostiju, a onda u 70. minutu Beste poravnao rezultat na 2:2.

Ipak, Bajern je brzo postavio stavri na svoje mesto. Rafael Gereiro postigao treći  gol i prelomio meč, dok je Erik Čupo-Moting u 85. minutu pogodio za konačnih 4:2.

U derbiju kola Štutgart je savladao Borusiju iz Dortmunda sa 2:1. Švabe su u 10. minutu imale penal, ali ga je Kobel zaustavio udarac Furiča. Iako su bili u podređenom položaju gosti su poveli u 36. minutu golom Niklasa Fulkruga. Ipak, samo šest minuta kasnije je Štutgart zasluženo stigao do izjednačenja preko Undava, a u drugom poluvremenu naplatio bolju igru.

Iako je i Dortmund zaigrao bolje, u samom finišu susreta je Kobel skrivio novi penal, ovog puta nad Girasijem, koji je i izveo najstrožu kaznu i doneo pobedu Štutgartu.