BUNDESLIGA: Štutgart odoleo Lapcigu, Jarčevi savladali Šalke

07.08.2022. 20:59
FK Lajpcig
FK Lajpcig / Izvor: Profimedia

Kompletirano prvo kolo.

Poslednja dva meča prvog kola Bundeslige odigrana su danas, a Štutgart je uspeo da remizira sa Lajpcigom 1:1, dok je Keln pred svojim navijačima savladao Šalke 3:1.

SAMO ZA MILETA SVILARA: Prepun Olimpiko slušao stari hit Dare Bubamare! Matić takođe NIJE RAZOČARAO (VIDEO)

NORVEŠKI ROBOT SLOMIO ČEKIĆARE: Haland postigao prve zvanične golove za Siti i sjajno debitovao (VIDEO)

ĐAVOLI ĐAVOLSKI LOŠI: Već na startu prvenstva Junajted BLAMANTNO KIKSNUO (VIDEO)

Lajpcig se okliznuo već na startu šampionata u Štutgartu, iako je bio bolji tim. Poveli su ogsti već u 8. minutu golom Danija Olma, ali je Štutgart u 31. minut stigao do izjendačenja preko Ahamada. Napadao je Lajpcig do kraja meča, nizali su se udarci ka golu domaćina, čak 27, ali je Štutgart uspeo da sačuva bod.

Keln je uspeo da savlada Šalke u zanimljivom meču u kojem je timu iz Genzelkirhena u 10. minut poništen gol zbog ofsajda, da bi gosti u 35. ostali sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Dreklser, a na poluvremenu je bilo 0:0. Usledila je goleada u nastavku. kada je Keln iskoristio brojčanu prednost. Kilijan je u 49. minutu doneo Jarčeve u vođstvo, da bi prednost duplirao Kajnc u 65. SManjili su gosti iz prve prilike u 76. minutu preko Bultera, da bi konačan rezultat četiri minuta kasnije postavio Ljubičić.

BONUS VIDEO: Pogledajte Sofiju Milošević, suprugu Luke Jovića, u teretani