VRATILE SE USPOMENE NA LEKIĆA... Zvezda posle preokreta bolja od Dinamo Tbilisija

22.01.2023. 16:47
FK Crvena zvezda

Uspešna i četvrta provera.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Dinamo Tbilisi (3:2) u četvrtoj proveri na pripremama u Turskoj.

NAVIJAJ ZA ĐOKOVIĆA I DUPLIRAJ BONUS: Meridian ponovo časti - isprati put do titule i osvoji sjajne bonuse!

IZNENADA: Ričmond Boaći napustio Grčku! Ljubimac Delija ima novi klub

SAMPDORIJA NE ODUSTAJE: Stiže nova ponuda za Dragovića

Crveno-beli su duel krenuli sa sledećom postavom:

Vasiljević, Gobeljić, Leković, Dragović, Rodić, Srnić, Veljko Nikolić, Prucev, Kangva, Mijatović, Pešić

Zvezda i Dinamo su se sastali prvi put od 2009. godine, kada su crveno-beli poraženi u Gruziji sa 2:0, da bi potom sa ubedljivih 5:2 slavili u Beogradu, gde je briljirao Dejan Lekić sa tri gola.

Beograđani su bolje krenuli u ovom duelu i već u osmom minutu se zatresla mreža Gruzina, Kangva je pogodio na asistenciju Aleksandra Pešića, ali je gol poništen zbog ofsajda u kom je bio centarfor crveno-belih.

Marko Gobeljić

Do prednosti su crveno-beli stigli na pola sata igre, Pešić je iskoristio asistenciju Mijatovića i rutinski prevario čuvara mreže protivnika. Činilo se da Zvezda ima potpunu inicijativu i da će bez problema doći do pobede, no nije bilo tako. Dva gola za tri minuta Dinama totalno su šokirala tim Miloša Milojevića. Omar u 35. pa Kalveš u 37. su prevarili Vasiljevića.

U nastavku su se crveno-beli uozbiljili i već u 53. minutu izjednačili, Aleksandar Pešić je ponovo bio strelac, asistirao mu je Prucev.

Imali su Beograđani inicijativu i posle tog gola, a preokret je stigao u 75. minutu. Posle ubacivanja sa strane, Ivanić je pokušao glavom, nije to dobro uradio, ali imao je sreću i lopta mu se vratila, pa je imao lakši zadatak da pogodi nebranjeni deo mreže sa sedam metara.

Do kraja meča nije došlo do promene rezultata i Zvezda je ostvarila novi trijumf na pripremama u Turskoj.