ВРАТИЛЕ СЕ УСПОМЕНЕ НА ЛЕКИЋА... Звезда после преокрета боља од Динамо Тбилисија

22.01.2023. 16:47
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда

Успешна и четврта провера.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Динамо Тбилиси (3:2) у четвртој провери на припремама у Турској.

НАВИЈАЈ ЗА ЂОКОВИЋА И ДУПЛИРАЈ БОНУС: Меридиан поново части - испрати пут до титуле и освоји сјајне бонусе!

ИЗНЕНАДА: Ричмонд Боаћи напустио Грчку! Љубимац Делија има нови клуб

САМПДОРИЈА НЕ ОДУСТАЈЕ: Стиже нова понуда за Драговића

Црвено-бели су дуел кренули са следећом поставом:

Васиљевић, Гобељић, Лековић, Драговић, Родић, Срнић, Вељко Николић, Пруцев, Кангва, Мијатовић, Пешић

Звезда и Динамо су се састали први пут од 2009. године, када су црвено-бели поражени у Грузији са 2:0, да би потом са убедљивих 5:2 славили у Београду, где је бриљирао Дејан Лекић са три гола.

Београђани су боље кренули у овом дуелу и већ у осмом минуту се затресла мрежа Грузина, Кангва је погодио на асистенцију Александра Пешића, али је гол поништен због офсајда у ком је био центарфор црвено-белих.

Marko Gobeljić
Марко Гобељић

До предности су црвено-бели стигли на пола сата игре, Пешић је искористио асистенцију Мијатовића и рутински преварио чувара мреже противника. Чинило се да Звезда има потпуну иницијативу и да ће без проблема доћи до победе, но није било тако. Два гола за три минута Динама тотално су шокирала тим Милоша Милојевића. Омар у 35. па Калвеш у 37. су преварили Васиљевића.

У наставку су се црвено-бели уозбиљили и већ у 53. минуту изједначили, Александар Пешић је поново био стрелац, асистирао му је Пруцев.

Имали су Београђани иницијативу и после тог гола, а преокрет је стигао у 75. минуту. После убацивања са стране, Иванић је покушао главом, није то добро урадио, али имао је срећу и лопта му се вратила, па је имао лакши задатак да погоди небрањени део мреже са седам метара.

До краја меча није дошло до промене резултата и Звезда је остварила нови тријумф на припремама у Турској.