18°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

DA LI VIŠE BOLI PORAZ OD REALA 10. ILI 11. MAJA? Madriđani su "RAK RANA" Partizanovcima (VIDEO)

11.05.2023. 10:44
Navijači Partizana
Navijači Partizana / Izvor: MN Press

Navijači crno-belih svakako nijedan ne mogu da prežale.

Prošlo je tačno 57 godina od najbolnijeg poraza u istoriji FK Partizan. Tog 11. maja 1966. godine, crno-beli su u finalu Kupa Evropskih šampiona na stadionu "Hejsel" u Briselu poraženi od Real Madrida 2:1.

"NIJE PROTIV POVRATKA": Menadžer otkrio planove Marka Nikolića

VELIČANJE TRIJUMFA: Spojite sve velike pobede fudbalera Real Madrida i to je manje od ovoga što su košarkaši uradili

GOSPODIN MUSA: Evo šta je rekao o Partizanu posle majstorice Evrolige

Partizan je do Hejsela stigao fantastičnim igrama protiv Nanta, Verdera, Sparte i Mančester Junajteda, mnogi su već videli crno-bele na krovu Evrope, ali istorija nije ispisana.

Golom Velibora Vasovića u 55. minutu Partizan je poveo, ali je Real najpre izjednačio u 70. minutu pogotkom Amansija Amara, a u 76. minutu pobednika odlučio je Fernando Serena.

Finale Kupa šampiona 1966:

Partizan – Real Madrid 1:2 (0:0)

Strelci: Vasović 54. – Amansio 70, Serena 75.

Stadion: "Hejsel" Brisel, 11. maj 1966. godine.

Gledalaca: 46.575

Partizan: Šoškić, Jusufi, Mihajlović, Bečejac, Rašović, Vasović, Bajić, Kovačević, Hasanagić, Galić, Primajer.

Real Madrid: Arakvistan, Paćin, Sančiz, Piri, De Filipe, Zoko, Serena, Amansio, Groso, Velaskez, Hento.

Partizan je bio prvi klub iz Istočnog bloka koji je stigao do finala KEŠ i jedini sve do Steaue 1986. godine.

Nant i Verder je "preskočio" sigurnim pobedama kod kuće, nakon čega je poražen u Pragu od Sparte sa čak 4:1. Ipak, pred 50.000 navijača na JNA slavio je sa 5:0 i izborio dvomeč sa Junajtedom u polufinalu.

"Crveni đavoli" su takođe pali u Beogradu 2:0, a crno-beli su do finala stigli hrabrim otporom na Old Trafordu gde su poraženi minimalnim rezultatom (1:0).

Jedino je pitanje koji je bolniji poraz ovaj 11. maja 1966, ili košarkaški 10. maja 2023. Svakako da istorijski više boli fudbalski, ali taj meč je daleka prošlost i više će se pričati o košarkaškom debaklu.

Najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.