ДА ЛИ ВИШЕ БОЛИ ПОРАЗ ОД РЕАЛА 10. ИЛИ 11. МАЈА? Мадриђани су "РАК РАНА" Партизановцима (ВИДЕО)

11.05.2023. 10:44
Navijači Partizana
Навијачи Партизана / Извор: МН Press

Навијачи црно-белих свакако ниједан не могу да прежале.

Прошло је тачно 57 година од најболнијег пораза у историји ФК Партизан. Тог 11. маја 1966. године, црно-бели су у финалу Купа Европских шампиона на стадиону "Хејсел" у Бриселу поражени од Реал Мадрида 2:1.

"НИЈЕ ПРОТИВ ПОВРАТКА": Менаџер открио планове Марка Николића

ВЕЛИЧАЊЕ ТРИЈУМФА: Спојите све велике победе фудбалера Реал Мадрида и то је мање од овога што су кошаркаши урадили

ГОСПОДИН МУСА: Ево шта је рекао о Партизану после мајсторице Евролиге

Партизан је до Хејсела стигао фантастичним играма против Нанта, Вердера, Спарте и Манчестер Јунајтеда, многи су већ видели црно-беле на крову Европе, али историја није исписана.

Голом Велибора Васовића у 55. минуту Партизан је повео, али је Реал најпре изједначио у 70. минуту поготком Амансија Амара, а у 76. минуту победника одлучио је Фернандо Серена.

Финале Купа шампиона 1966:

Партизан – Реал Мадрид 1:2 (0:0)

Стрелци: Васовић 54. – Амансио 70, Серена 75.

Стадион: "Хејсел" Брисел, 11. мај 1966. године.

Гледалаца: 46.575

Партизан: Шошкић, Јусуфи, Михајловић, Бечејац, Рашовић, Васовић, Бајић, Ковачевић, Хасанагић, Галић, Примајер.

Реал Мадрид: Араквистан, Паћин, Санчиз, Пири, Де Филипе, Зоко, Серена, Амансио, Гросо, Веласкез, Хенто.

Партизан је био први клуб из Источног блока који је стигао до финала КЕШ и једини све до Стеауе 1986. године.

Нант и Вердер је "прескочио" сигурним победама код куће, након чега је поражен у Прагу од Спарте са чак 4:1. Ипак, пред 50.000 навијача на ЈНА славио је са 5:0 и изборио двомеч са Јунајтедом у полуфиналу.

"Црвени ђаволи" су такође пали у Београду 2:0, а црно-бели су до финала стигли храбрим отпором на Олд Трафорду где су поражени минималним резултатом (1:0).

Једино је питање који је болнији пораз овај 11. маја 1966, или кошаркашки 10. маја 2023. Свакако да историјски више боли фудбалски, али тај меч је далека прошлост и више ће се причати о кошаркашком дебаклу.

Најновије вести о KK Партизан можете наћи ОВДЕ.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.