DRAMA U DOHI: Majstorija Tošića i PENALI, Partizan SRUŠIO Lokomotivu!

01.02.2020. 14:01
Partizan - Lokomotiva
Partizan - Lokomotiva / Izvor: Foto: fkpartizan

Bilo je baš uzbudljivo.

Fudbaleri Partizana savladali su moskovskom Lokomotivu na "Premijer kupu" u Dohi boljim izvođenjem penala (4:2), dok je u regularnom toku susreta bilo 1:1 (1:1). Ovo je bila odlična provera za osvajača srpskog Kupa koji je bio bolji rival u prvom delu susreta protiv renomiranog protivnika, a sve je začinio Zoran Tošić lepim izjednačujućim pogotkom u 34. minutu.

Tokom udaraca sa 11 metara istakao se rezervni golman crno-belih Nemanja Stevanović koji je odbranio dva penala (Dugaveljevu i Ribusu), pa je četa trenera Miloševića došla do dva boda po propozicijama turnira.

BRUTALNO POJAČANJE: Larkin igra za Tursku u borbi za Olimpijske igre! (FOTO)

PLAKAO JE CEO EL EJ: Ovo je bila NAJEMOTIVNIJA utakmica u istoriji NBA, orilo se Kobi, Kobi....

STICAJEM NEVEROVATNIH OKOLNOSTI: Miletiću PROPAO transfer u Nemačku

Fudbaleri Partizana odigrali su bolje u prvom poluvremenu. Sjajnu šansu imao je napadač Umar Sadik već u 7. minutu kada je uspeo driblinog da obiđe i golmana Moskovljana, ali je šutirao visoko preko gola. Imali su crno-beli još nekoliko opasnih napada preko Sume i Asana, ali je "loko" poveo posle pola časa igre kada se Eder sjajno snašao u petercu našeg tima i savladao Stojkovića na asistenciju Žemeletdinova.

Odgovorio je Zoran Tošić već u 34. minutu kada je pogodio sa svoje pozicije. Primio je loptu na desnom boku, povukao je ulevo i napravi sebi prostor za precizan šut u donji desni ugao protivničkog gola za 1:1.

Dobru priliku imao je Partizan i u 40. minutu kada je Kočenkov odbranio šut glavom Strahinje Pavlovića koga je perfektno uposlio Natho tačnim centaršutem.

Drugo poluvreme se igralo u mirnijem ritmu, sa dosta izmena na obe strane, a Moskovljanima je poništen pogodak u 74. minutu kada je bio precizan Ribus, zbog ofsajda.

S obzirom da je ostalo nerešeno pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a za klub iz Humske precizni su bili Marković, Zdjelar, Matić i Filip Stvanović, dok su za Ruse precizni bili Žao Mario i Eder.

Crno-beli naredni deul na "Premijer kupu" igraju sa ekipom Rostova 4. februara, a četiri dana kasnije snage će odmeriti sa Spartakom iz Moskve.

PARTIZAN - LOKOMOTIVA 1:1 (1:1), penalima 4:2

STADION: "Aspire Academy"

STRELCI: Tošić u 34. za Partizan i Eder u 30. za Lokomotivu

PARTIZAN: Stojković, Ostojić, S.Pavlović, Miletić, Urošević, Natko, Zdjelar, Tošić, Suma, Asano, Sadik. Klupa: N.Stevanović, Popović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Smiljanić, L.Pavlović, F.Stevanović, Ivanović, Marković, Lakčević, Matić, Cucin

LOKOMOTIVA: Končekov, Ćorluka, Hovedes, Magkiev, Ignjatev, Barinov, Hrihovjak, Mirančuk Anton, Žamaletdinov, Mirančuk Aleksej, Eder. Klupa: Medvedev, Živogladov, Idovu, Kverkvelija, Ribuš, Muriljo, Kolomecev, Žoao, Tugarev, Kulikov, Ribčinski, Muhin.

Pogledajte kako izgleda ruska manekenka Viktorija Odintcova, devojka koja je "dala korpu" Kristijanu Ronladu

AO: Kakav meč, STRAŠAN meč, Australija ima novu VLADARKU (FOTO)

DAR SA NEBA: Partizan blizu velikog POJAČANJA

DOK SE NOLE SPREMA ZA FINALE MELBURNA: Jelena i Stefan moraju da REŠE važne školske PROBLEME