DRAMA U MARSEJU: Penal u POSLEDNJOJ sekundi doneo produžetke (VIDEO)

Protiv Brage za LŠ.

Fudbaleri Panatinaikosa plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u dvomeču eliminisali Olimpik iz Marseja. Ipak, način na koji su to izveli će se prepričavati godinama.

MESI OPET POSTIGAO GOL: To mu je DEVETI na šest mečeva (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Srpski golmani sa polovičnim uspehom! Kraj snova za Farane

LAZETIĆ POSLE NOVOG UBEDLJIVOG PORAZA: Ovako izgleda da je Braga mnogo bolja, što ja ne mislim

Atinjani koje sa klupe predvodi naš Ivan Jovanović, slavili su na "Velodromu" posle boljeg izvođenja penala (5:3).

PAO je u Atini pre nedelju dana pobedio 1:0, da bi u ludom meču Marsej uzvratio istom merom na svom terenu (2:1).

Tragičar Olimpika u revanšu bio je Mateo Genduzi, koji je u nadoknadi vremena regularnog dela igrao rukom u svom šesnaestercu, da bi nešto kasnije bio jedini koji je promašio jedanaesterac u penal-seriji.

Obamejang je mrežu "zelenih" načeo u drugom minutu, kada je iskoristio dodavanje Sara u prazan prostor, zaobišao Brinjolija i pogodio mrežu.

Sjajni napadač se u strelce opet upisao u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je postavio nogu na centaršut Klausa za novo oduševljenje na stadionu.

Gosti su jurili taj jedan gol da stignu baem do produžetka, a kada je izgledalo da se to neće dogoditi, jer su se bukvalno igraleposledje sekunde, Genduzi je igrao rukom, a nakon konsultacije VAR-a i dosuđene najstrože kazne, Fotis Joanidis je bio neumoljiv.

Marsej je u produžecima bio jako blizu gola, Klaus i Vitinja su imali jako dobre šanse, a Portugalac je pogodio i mrežu, ali je pogodak bio poništen zbog ofsajda.

Panatinaikos za koje u startnoj postavi bio Filip Đuričić, će se za ulazak u grupnu fazu Lige šampiona boriti sa Bragom koja je eliminisala vicešampiona Srbije TSC.