ДРАМА У МАРСЕЈУ: Пенал у ПОСЛЕДЊОЈ секунди донео продужетке (ВИДЕО)

16.08.2023. 08:05
FK Olimpik Marsej
ФК Олимпик Марсеј / Извор: Профимедиа

Против Браге за ЛШ.

Фудбалери Панатинаикоса пласирали су се у плеј-оф квалификација за Лигу шампиона, пошто су у двомечу елиминисали Олимпик из Марсеја. Ипак, начин на који су то извели ће се препричавати годинама.

МЕСИ ОПЕТ ПОСТИГАО ГОЛ: То му је ДЕВЕТИ на шест мечева (ВИДЕО)

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Српски голмани са половичним успехом! Крај снова за Фаране

ЛАЗЕТИЋ ПОСЛЕ НОВОГ УБЕДЉИВОГ ПОРАЗА: Овако изгледа да је Брага много боља, што ја не мислим

Атињани које са клупе предводи наш Иван Јовановић, славили су на "Велодрому" после бољег извођења пенала (5:3).

ПАО је у Атини пре недељу дана победио 1:0, да би у лудом мечу Марсеј узвратио истом мером на свом терену (2:1).

Трагичар Олимпика у реваншу био је Матео Гендузи, који је у надокнади времена регуларног дела играо руком у свом шеснаестерцу, да би нешто касније био једини који је промашио једанаестерац у пенал-серији.

Обамејанг је мрежу "зелених" начео у другом минуту, када је искористио додавање Сара у празан простор, заобишао Брињолија и погодио мрежу.

Сјајни нападач се у стрелце опет уписао у првом минуту надокнаде првог полувремена, када је поставио ногу на центаршут Клауса за ново одушевљење на стадиону.

Гости су јурили тај један гол да стигну баем до продужетка, а када је изгледало да се то неће догодити, јер су се буквално игралепослеђе секунде, Гендузи је играо руком, а након консултације ВАР-а и досуђене најстроже казне, Фотис Јоанидис је био неумољив.

Марсеј је у продужецима био јако близу гола, Клаус и Витиња су имали јако добре шансе, а Португалац је погодио и мрежу, али је погодак био поништен због офсајда.

Панатинаикос за које у стартној постави био Филип Ђуричић, ће се за улазак у групну фазу Лиге шампиона борити са Брагом која је елиминисала вицешампиона Србије ТСЦ.