17°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

DRAMA U POSLEDNJEM KOLU: Zvezdina najveća želja donela BATE-u titulu u 90+5 minutu

26.11.2017. 14:03
FK BATE Borisov
FK BATE Borisov / Izvor: MN Press

Velika neizvesnost u Belorusiji.

Nije kome je dato nego kome je suđeno. Novi stari šampion Belorusije je BATE Borisov koji je u poslednjem kolu odigrao nerešeno protiv Gorodeje 3:3 i osvojio neophodni bod za titulu.

Zvezdin rival u Ligi Evrope imao je pred poslednje kolo sve u svojim rukama jer mu je za odbranu titule bio dovoljani remi na gostovanju protiv Gorodeje. Sve je za ekipu Aleksandra Jermakoviča počelo idealno jer je BATE poveo već u 18. minutu golom Mirka Ivanića.

Međutim, usledio je veliki preokret Gorodeje koja se nalazi na devetom mestu u šampionatu, pošto je srpski internacionalac Bojan Dubajić sa dva gola umalo je srušio snove tima iz Borisova o odbrani titule. Dubajić je golove postigao u 24. i 46. minutu, a vodeći gol za domaćina i vođstvo od 2:1 postigao je Pavljuček u 33. minutu, da bi Rodionov smanji na 3:2 u 88. minutu. Ipak, Ivanić je svojim drugim golom na ovom meču u 90+5 minutu doneo veliku radost BATE Borisovu i odbranu titule u poslednjim trenucima meča.

ILIEV O POVRATKU MITROVIĆA: Sve je moguće (FOTO)

Najveći rival BATE Borisova, Dinamo iz Minska je slavio Pirovu pobedu na gostovanju protiv Vitebska od 4:1. Oni su koji minut ranije okončali svoj meč i u tim trenucima bili šampioni Belorusije. Međutim, gol MArka Ivanića u 90+5 minutu srušio je njihove snove.