19°C
21.05.2024.
117.1131
107.611

SPEKTAKL: Barselona pobedila Real golom u nadoknadi i zakuvala trku za titulu! (VIDEO+GALERIJA)

23.04.2017. 22:40
RamosSuarez
RamosSuarez / Izvor: Reuters

Real oštećen za penal, Ramosu crveni karton, Mesi dvostruki strelac.

Barselonu je kao gost pobedila Real 3:2 u spektakularnom El Klasiku, 174. po redu, koji je obeležio sudija Alehandro Hernandez koji je oštetio Real za penal i opravdano pokazao direktan crveni karton Serhiju Ramosu, koji je pogibeljno startovao na Lea Mesija. Barselona je dramatičnom pobedom sačuvala šanse da odbrani titulu, ali Real i dalje zavisi isključivo od sebe, jer ima meč manje od Barselone  i lakši raspored.

ŠIROM EVROPE: Milivojević srušio Liverpul i Grujića, golovi i pobede Brašanca i Ljajića (VIDEO+FOTO)

ZA ISTORIJU FUDBALA: Gvardiola uradio što NIKO NIKADA pre njega nije (FOTO)

Utakmica je počela velikom greškom sudije Alehandra Hernadeza koji je propustio da svira penal za domaćina već u prvom minutu, kad je Umtiti promašio loptu i šutnuo Kristijana Ronalda

NEĆE U BARSELONU: Nole JASNO poručio šta mu je PRIORITET (FOTO)

SUPERLIGA: Radnički se poigravao sa Voždovcem, Metalac u završnici slomio otpor Bačke (VIDEO)

Real je bolju igru u prvoj polovini prvog poluvremena krunisao u 28. minutu. Prvo je Serhio Ramos pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Kazemiro kom nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

DISCIPLINSKA KOMISIJA NE GUBI VREME: Partizanu se sprema OVAKVA KAZNA zbog skandiranja navijača

Vođstvo domaćina trajalo je samo pet minuta. Leo Mesi je 22.  golom protiv Reala u svim takmičenjima poravnao na 1:1.

Real je sredinom drugog poluvremena mogao da povede, ali se posle kontranapada propisno obrukao Kristijano Ronaldo koji nije iskoristio zicer.

Kazna za taj promašaj Real je stigla u 73. minutu, kad je Rakitić majstorski matirao Kejlora Navasa sa 20 metara, i to levom nogom.

Real je u 77. minutu ostao bez kapitena, Serhio Ramos je opravdano dobio direktan crveni karton zbog pogibeljnog starta nad Mesijem.

Real je i sa igračem manje uspeo da stigne do izjednačenja, posle asistencije Marsela, strelac je bio rezervista Hame Rodrigez

Kad se očekivalo da će meč okončati remijem, sevnula je polukontra Barselone koju je golom krunisao Leo Mesi, za veliku pobedu katalonaca u Madridu. Mesiju je to jubilarni 500. za Barselonu u svim takmičenjima.

Real - Barselona 2:3

STRELCI: Kazemiro u 28. i Hame Rodrigez u 85. minutu za Real, a Mesi u 33. i 90+2. i Rakitić u 73. za Barselonu. STADION: Santjago Bernabeu u Madridu. GLEDALACA: 80.000. SUDIJA: Alehandro Hernandez. CRVENI KARTON: Serhio Ramos (Real) u 77. minutu.

REAL: Navas, Karvahal, Načo, Ramos, Marselo, Kazemiro (od 70. Kovačić), Kros, Modrić, Bejl (od 39. Asensio), Benzema (od 82. Hame Rodrigez), Kristijano Ronaldo.

BARSELONA: Ter Štegen, Serhi Roberto, Pike, Umtiti, Alba; Buskets, Rakitić, Inijesta, Mesi, Suarez, Alkaser (od 70. Andre Gomeš).