EP U17: Orlići PONOSNI pred Nemačkom, ZADRŽALI šanse za PROLAZ (FOTO)

07.05.2017. 13:41
Kadetska reprezentacija Srbije
Kadetska reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fss.rs
Utakmica igrana u hrvatskoj Kostreni.

Posle pobede nad Republikom Irskom, na startu EP u Hrvatskoj, reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke (1:3) u drugom kolu, meča igranog u Kostreni.

Kola su nizbrdo krenula na početku meča, tada je golman Gordić pogrešno dodao Arpu loptu u noge, a potom ga klizećim startom i faulirao u šesnaestercu. Sudija je pokazao na penal, a Elijas Abučabaka u 7. minutu doneo prednost Pancerima.

OBJAVLJEN JE KONAČAN SPISAK ZA EP: Perica Ognjenović se odlučio za OVE igrače (FOTO)

SAD JE SVE JASNO: Grof ODLAZI iz Crvene zvezde

U 20. minutu Đerlek je asistirao Stupareviću, imao je napadač zicer situaciju i mogao da bira gde će da šutira, na kraju je pogodio golmana Plogmana u stopalo.

PERICA OGNJENOVIĆ: Novi igrači važniji od rezultata

Vođstvo Nemaca je duplirao Džon Jeboa u 39. minutu. Odlično je iskosa primio loptu od Jastrembskog i preciznim šutem nadmudrio odbranu za 2:0. Sve dileme otklonio je Maješak u 61. minutu, na dodavanje Abučabake, pogodio je za ubedljivih 3:0.

Utešni gol za Srbiju postigao je Filip Stuparević sa bele tačke, pošto ga je prethodno rezervista Beker oborio u šesnaestercu.

Orlići i dalje imaju šanse da se plasiraju u narednu rundu, ali će morati u poslednjem kolu da savladaju selekciju Bosne i Hercegovine, koja se od 16.30 časova sastaje sa Republikom Irskom.

Nemačka - Srbija 3:1 (2:0)

Stadion: Zuknica. Sudija: Dominik Ošan (Austrija). Strelci: Abučabaka u 7. Jeboa 39. Maječak 61. za Nemačku, Stuparević (penal) u 75. minutu za Srbiju. Žuti kartoni: Boler, Jeboa (Nemačka), I. Ilić, Stuparević (Srbija).

NEMAČKA: Plogman, Ludevig (70. Beker), Lukas Mai, Boler, Haketal, Ketel, Maješak, Jeboa, Abučabaka (63. Nicl), Jastrembski, Arp (54. Hopman).

SRBIJA:  Gordić, Marković, Janković, Pavlović, Kostić, I. Ilić, Đerlek (62. Zuvić), Gavrić (68. Nešković), Kamenović, Stuparević, Tedić (76. Zvekanov).

TABELA: Nemačka 6, Srbija 3, Republika Irska 0, BiH 0.