ЕП У17: Орлићи ПОНОСНИ пред Немачком, ЗАДРЖАЛИ шансе за ПРОЛАЗ (ФОТО)

07.05.2017. 13:41
Kadetska reprezentacija Srbije
Кадетска репрезентација Србије / Извор: Фото: фсс.рс

Утакмица играна у хрватској Кострени.

После победе над Републиком Ирском, на старту ЕП у Хрватској, репрезентација Србије поражена је од Немачке (1:3) у другом колу, меча играног у Кострени.

Кола су низбрдо кренула на почетку меча, тада је голман Гордић погрешно додао Арпу лопту у ноге, а потом га клизећим стартом и фаулирао у шеснаестерцу. Судија је показао на пенал, а Елијас Абучабака у 7. минуту донео предност Панцерима.

ОБЈАВЉЕН ЈЕ КОНАЧАН СПИСАК ЗА ЕП: Перица Огњеновић се одлучио за ОВЕ играче (ФОТО)

САД ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Гроф ОДЛАЗИ из Црвене звезде

У 20. минуту Ђерлек је асистирао Ступаревићу, имао је нападач зицер ситуацију и могао да бира где ће да шутира, на крају је погодио голмана Плогмана у стопало.

ПЕРИЦА ОГЊЕНОВИЋ: Нови играчи важнији од резултата

Вођство Немаца је дуплирао Џон Јебоа у 39. минуту. Одлично је искоса примио лопту од Јастрембског и прецизним шутем надмудрио одбрану за 2:0. Све дилеме отклонио је Мајешак у 61. минуту, на додавање Абучабаке, погодио је за убедљивих 3:0.

Утешни гол за Србију постигао је Филип Ступаревић са беле тачке, пошто га је претходно резервиста Бекер оборио у шеснаестерцу.

Орлићи и даље имају шансе да се пласирају у наредну рунду, али ће морати у последњем колу да савладају селекцију Босне и Херцеговине, која се од 16.30 часова састаје са Републиком Ирском.

Немачка - Србија 3:1 (2:0)

Стадион: Зукница. Судија: Доминик Ошан (Аустрија). Стрелци: Абучабака у 7. Јебоа 39. Мајечак 61. за Немачку, Ступаревић (пенал) у 75. минуту за Србију. Жути картони: Болер, Јебоа (Немачка), И. Илић, Ступаревић (Србија).

НЕМАЧКА: Плогман, Лудевиг (70. Бекер), Лукас Маи, Болер, Хакетал, Кетел, Мајешак, Јебоа, Абучабака (63. Ницл), Јастрембски, Арп (54. Хопман).

СРБИЈА:  Гордић, Марковић, Јанковић, Павловић, Костић, И. Илић, Ђерлек (62. Зувић), Гаврић (68. Нешковић), Каменовић, Ступаревић, Тедић (76. Звеканов).

ТАБЕЛА: Немачка 6, Србија 3, Република Ирска 0, БиХ 0.