16°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

EPSKA BLAMAŽA U ŠERVUDSKOJ ŠUMI: Orlići poveli, pa primil DEVET golova od Engleza (VIDEO)

12.10.2023. 22:57
Mlada fudbalska reprezentacija Engleske
Mlada fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Profimedia

Najveća bruka u istoriji srpskog fudbala.

Mlada reprezentacija Srbije pretrpela je katastrofalan poraz u Notingemu u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Vršnjaci iz Engleske dekslasirali su Orliće sa čak 9:1 (3:1)! Izabranici selektora Dušana Đorđevića su doživeči možda i najveću brulu u istoriji srpskog reprezentativnog fudbala.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Turci šokirali Hrvate u Osijeku, Španija se revanširala Škotima

PRED MEČ SA SRBIJOM: Crna Gora savladala Liban uoči dolaska u Beograd

DISCIPLINCI DONELI ODLUKU: Pokrenut postupak protiv Pazaraca i Kragujevčana

Da apsurd bude još veći duel na Gradskom stadionu u Notingemu u blizini Šervudske šume bio je izjednačen u prvih pola sata, a kad se pogleda konačni rezultat, zanimljivo je da je Srbija povela u 27. minutu preko Vladimira Lučića.

Posle tog gola srpski reprezentativci kao da su ušli u zonu sumraka iz koje nisu izašči do kraja utakmice. Već do poluvremena Englezi su preokrenuli na 3:1. Serija grešaka golmana Veljka Ilića i defanzive obila se o glavu pa su redom do isteka 45. minuta pogađali Džejden Filogen-Bidejs, Lijam Delap i Harvi Eliot.

Horor kakav se retko viđa usledio je u drugom poluvremenu. Noni Madueke se dva puta u razmaku od šest minuta upisao u listu strelaca, da bi 66. minitu Džejden Filogen-Bidejs povisio na 6:1.

Činilo se da će Englezi imati milosti do kraja utakmice, međutim nakon auto-gola Luka Subotića u 87. minutu Džonatan Rou i Harvi Eliot ponovo su Orlićima lupili šamar kakav se ne pamti.