FA KUP: Petarda Sitija - ubedljiv i Lids

07.01.2024. 17:25
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Profimedia

Kiša golova na ostrvu...

Branilac trofeja Mančester siti je silovito startovao u FA kupu, gde je danas na svom ''Etihadu'' lako izašao na kraj sa Hadersfildom i slavio sa ubedljivih 5:0.

ŠOK, BAHAR PRETI ZVEZDI TUŽBOM: Izraelac traži pare, demantovane Terzićeve tvrdnjeBarak Bahar, FK Crvena zvezda

”TITULA JE ODLUČENA JOŠ U JUNU”: Partizanov BISER bez dlake na jeziku!Nemanja Nikolić

”TITULA JE ODLUČENA JOŠ U JUNU”: Partizanov BISER bez dlake na jeziku!

ILIĆEVA ČAROLIJA SE NASTAVLJA: Atromitos ponovo slavio!Saša Ilić

ILIĆEVA ČAROLIJA SE NASTAVLJA: Atromitos ponovo slavio!

Gosti su odolevali prvih pola sata, a onda ih je Foden ''načeo'' vodećim golom u 33. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije asistent kod Fodenovog gola Julijan Alvarez pogodio za 2:0.

U nastavku, Oskar Bob je u 58. minutu povisio na 3:0, a do kraja još jedan gol Fodena, pa pogodak Dokua za ''petardu'' i konačnih 5:0.

Ubedljiv je bio i Lids, ali na gostujućem terenu protiv Piterboroa. Bilo je 3:0 za goste koji su poveli golom Ampadua u 34. minutu, a početkom drugog poluvremena njihovu prednost je duplirao Bamford. U samom finišu meča Ampadu se još jednom upisao u strelce i u 90. minutu postavio konačan rezultat.

Vest Bromvič Albion je na svom terenu lako izašao na kraj sa Alderšotom i slavio sa 4:1. Praktično je sve bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada su domaći postigli tri pogotka. Šaloba, Malkolm i Dajk su pogađali u prvih 45 minuta, u finišu meča je Felous pogodio za 4:0, a gosti su do počasnog gola stigli u petom minutu nadoknade vremena.

Od mečeva u popodnevnom terminu dalje je prošao samo Reksam, koji je kao gost sa 1:0 savladao ekipu Šruzbrija, a čovek odluke bio je O'Konor koji je postigao jedini gol u 72. minutu meča.

Tri susreta moraće da budu ponovljena, jer u njima danas nije bilo pobednika. Luton i Bolton su igrali bez golova, Notingem Forest je na svom terenu remizirao sa Blekpulom (2:2), a Vest Hem i Bristol siti su u Londonu igrali 1:1. ''Čekićari'' su već u četvrtom minutu poveli golom Bouvena, a Konvej je u 61. doneo izjednačenje gostima i tako izborio novi susret.

Centralni događaj dana je duel Arsenala i Liverpula koji počinje u 17.30h.